kadr z filmu „The Audition”

Martin Scorsese spotkał się z papieżem Franciszkiem. Reżyser zapowiedział nakręcenie filmu o Jezusie Chrystusie

Obserwuj nas na instagramie:

Martin Scorsese spotkał się z papieżem Franciszkiem przy okazji konferencji w Watykanie. Zapowiedział także nowy film.

Katolicka misja wielkiego reżysera

Martin Scorsese wziął udział w odbywającej się w Watykanie konferencji Globalna estetyka katolickiej wyobraźni, podczas której wypowiedział się na temat apelu skierowanego do artystów przez papieża Franciszka I. Jednocześnie zapowiedział, że kolejny film, nad którym będzie pracował, będzie opowiadał o Jezusie Chrystusie.

Odpowiedziałem na apel papieża do artystów w jedyny znany mi sposób: używając swojej wyobraźni i pisząc scenariusz do filmu o Jezusie. I właśnie zaczynam go kręcić.

Martin Scorsese podczas konferencji w Watykanie (tłumaczenie własne)

Wedle relacji Antonio Spadaro, redaktora katolickiego magazynu La Civiltà Cattolica, Scorsese wraz z żoną spotkali się podczas osobistej audiencji z Franciszkiem I.

Relacja ze spotkania Martina Scorsese i papieża Franciszka I

Scorsese, DiCaprio i De Niro, czyli Killers of the Flower Moon

Zanim jednak obejrzymy film Martina Scorsese opowiadający o Jezusie Chrystusie, czeka nas premiera zapowiadanego od dawna Killers of the Flower Moon. Prace nad adaptacją książki Davida Granna rozpoczęły się już w 2016 roku. Budżet filmu, który trafi do kin 20 października 2023 roku opiewa ponoć na 200 milionów dolarów. Oprócz Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone w głównych rolach, w Killers Of The Flower Moon zagrali też Robert De Niro, Jesse Plemons, Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion, Brendan Fraser oraz John Lithgow. Jak udało się słynnemu reżyserowi pomieścić aż tyle gwiazd na ekranie? Odpowiedzią jest czas trwania filmu. Najnowsze dzieło autora Chłopców z Ferajny czy Taksówkarza trwa aż 3 godziny 26 minut. Dla wszystkich zawiedzionych taką długością mamy słowo pocieszenia – to wciąż o cztery minuty krócej od Irlandczyka!

Trailer filmu Killers of the Flower Moon

Martin Scorsese spotkał się z papieżem Franciszkiem przy okazji konferencji w Watykanie. Zapowiedział także nowy film. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Katolicka misja wielkiego reżysera Martin Scorsese wziął udział w odbywającej się w Watykanie konferencji Globalna […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →