Mandragore – w Nowym Jorku stanie wieżowiec, który oczyści powietrze


22 października 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

To prawdziwy przełom w kwestii ekologii i dbania o nasze środowisko. W Nowym Jorku zostanie wybudowany wieżowiec oczyszczający powietrze.

Mandragore – ekologiczny przełom w budownictwie

Mandragore to projekt paryskiego studia architektonicznego Rescubika z architektem Benoitem Patterlini na czele. Pracownia ta stworzyła już niejeden nowoczesny projekt, którego głównym bohaterem jest natura. Wieżowiec, który zostanie wzniesiony na wyspie Roosevelta w Nowym Jorku stanie się ogromnymi, zielonymi płucami amerykańskiej metropolii.

Wysoki na 737 metrów budynek mieszkalny stanie się jednocześnie najwyższym drapaczem chmur w mieście. Na jego powierzchnię złoży się 160 kondygnacji, na których pojawi się 1600 drzew, 24500 metrów kwadratowych ścian roślinnych oraz 7 tysięcy metrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych. Robi wrażenie?

wieżowiec Mandragore

Wieżowiec, który oczyści nowojorskie powietrze

Głównym zadaniem tego wieżowca przyszłości będzie zatrzymywanie emisji CO2 i pochłanianie szkodliwych substancji, głównie tych, których źródłem są spaliny samochodowe. Budynek, poza ogromnymi ilościami zieleni zostanie wyposażony w turbiny wiatrowe, pasywne ogrzewanie i chłodzenie, a każde mieszkanie zostanie zaopatrzone w gabinet przystosowany do pracy zdalnej, stworzony w myśl „trzeźwości energetycznej”, polegającej na promowaniu zmian w stylu życia, które ostatecznie mają doprowadzić do osiągnięcia neutralności węglowej.

Kształt wieżowca przypominający monstrualny filtr oczyszczający (którym zresztą jest) nawiązuje również do formy korzenia mandragory, od której zresztą nazwę wziął projekt budynku. Ma to symbolizować symbiozę człowieka z naturą.

wieżowiec Mandragore

To prawdziwy przełom w kwestii ekologii i dbania o nasze środowisko. W Nowym Jorku zostanie wybudowany wieżowiec oczyszczający powietrze. Mandragore – ekologiczny przełom w budownictwie Mandragore to projekt paryskiego studia architektonicznego Rescubika z architektem Benoitem Patterlini na czele. Pracownia ta stworzyła już niejeden nowoczesny projekt, którego głównym bohaterem jest natura. Wieżowiec, który zostanie wzniesiony na […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.