Gucci i Levi’s w trosce o ekologię. Marki otwierają swoje second-handy


08 października 2020

Podziel się newsem:

Rewolucja w branży modowej. Największe marki otwierają swoje internetowe second-handy, gdzie sprzedasz i kupisz oryginale ubrania z drugiej ręki i taniej.

Reklama

Branża modowa coraz bardziej eco-friendly

W kwestii ekologii jesteśmy coraz bardziej świadomi, również w świecie mody. Pałeczka jest jednak nie tylko po stronie klientów, ale także firm, które produkują ubrania. Te wdrażają coraz więcej działań mających na celu troskę o naszą planetę.

Wśród takich firm jest chociażby jeden z najbardziej ekskluzywnych domów modyGucci. Marka zrezygnowała już z wykorzystywania naturalnych futer, a jej szef, Alessandro Michele, zapowiedział, że zrezygnuje również z sezonowości, pokazów na fashion weekach i podejmie działania na rzecz minimalizacji nadprodukcji. Potwierdzeniem tych działań była chociażby pierwsza kolekcja marki wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu.

Gucci wchodzi do drugiego obiegu i pomaga środowisku

Dom mody podejmuje kolejne kroki w kwestii dbania o naszą planetę. Gucci podjęło właśnie współpracę z internetową platformą sprzedającą używaną odzież i dodatki – The Real Real. Marka będzie miała własny sklep online, w którym będzie można kupić oryginale produkty od poprzednich właścicieli.

To jednak nie wszystko. Aby zachęcić klientów do odsprzedaży swoich ubrań za pośrednictwem platformy internetowej i jeszcze bardziej przyczynić się do dbania o środowisko, Gucci zadeklarowało, że za każdy wysłany lub zakupiony przedmiot na Gucci Real Real zasadzi jedno drzewo. Dodatkowo, dochód ze sprzedaży w sklepie zostanie przekazany na rzecz fundacji walczącej z wylesieniem.

Levi’s również otworzył swój second-hand

Podobnym tropem idzie firma Levi’s. W ramach nowego programu marki, klienci będą mogli odsprzedać swoje ubrania, a w zamian za nie otrzymają kartę podarunkową na zakupy w sklepach Levi’sa. Używane ubrania zostaną odświeżone i naprawione, a potem trafiają na specjalną stronę internetową, gdzie klienci będą mogli je ponownie kupić po obniżonej cenie.

Takie działanie pozwala zaoszczędzić około 80% emisji dwutlenku węgla i 700 gram odpadów, w porównaniu z produkcją nowych produktów. Mamy nadzieję, że kolejne firmy będą sukcesywnie szły w ślady Gucci i Levi’sa.

Levi's second-hand

Rewolucja w branży modowej. Największe marki otwierają swoje internetowe second-handy, gdzie sprzedasz i kupisz oryginale ubrania z drugiej ręki i taniej. Branża modowa coraz bardziej eco-friendly W kwestii ekologii jesteśmy coraz bardziej świadomi, również w świecie mody. Pałeczka jest jednak nie tylko po stronie klientów, ale także firm, które produkują ubrania. Te wdrażają coraz więcej […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.