Michael Stewart/WireImage; Paras Griffin/Getty Images; Rich Fury/Getty Images; Rick Kern/Getty Images; Al Pereira/Michael Ochs Archives/Getty Images; John Shearer/Getty Images; Paras Griffin/WireImage

Magazyn „Rolling Stone” opublikował listę 200 najważniejszych albumów dla rapu. Fani się z nią nie zgadzają


08 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Jakie albumy były kluczowe dla rozwoju hip-hopu? Magazyn „Rolling Stone” wytypował 200 najważniejszych. Sprawdź!

Rolling Stone wybiera 200 najważniejszych rapowych albumów. W Internecie następuje burza

W gremium wybierającym najważniejszą dla hip-hopu dwusetkę znalazło się 16 dziennikarzy i dziennikarek pracujących dla Rolling Stone. Lista jest nieoczywista i jej publikacja wywołała spore kontrowersje. Typujący nie ograniczyli się do żadnego z podgatunków hip-hopu – praktycznie każda z jego odnóg została uhonorowana. Od trapu, przez drill, po gangsta rap. Z całą dwusetką wraz z uzasadnieniami wszystkich pozycji zapoznacie się w tym miejscu.

Wielu zarzuca redakcji magazynu nieoddanie należnego hołdu albumom z lat 90., które uważa się za kultowe. Na wyższych miejscach zestawienia znajdują się płyty stosunkowo młode. To jednak nie wszystkie zastrzeżenia ze strony odbiorców rapu – z niezgodą spotyka się praktycznie każda pozycja na liście.

Na 200. miejscu zestawienia znalazł się krążek Astroworld Travisa Scotta. Rzesza oddanych fanów rapera uważa, że to miejsce stanowczo zbyt niskie.

To nie jedyny zarzut wobec Rolling Stone. Na liście znalazł się merytoryczny błąd – 176. miejsce zajął album Flygod Westside Gunna, a w zestawieniu… podano błędny rok wydania płyty oraz okładkę innego albumu rapera.

Największą burzę wywołało umieszczenie albumu Invasion Of Privacy Cardi B na bardzo wysokiej pozycji listy, bo na 16. miejscu. Raperka prześcignęła chociażby Illmatic Nasa.

A Wy zgadzacie się z listą Rolling Stone?

Przeczytaj także: Zakopali topór w słusznej sprawie. Dlaczego tak naprawdę Drake i Kanye West zakończyli beef?

Jakie albumy były kluczowe dla rozwoju hip-hopu? Magazyn „Rolling Stone” wytypował 200 najważniejszych. Sprawdź! Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Rolling Stone wybiera 200 najważniejszych rapowych albumów. W Internecie następuje burza W gremium […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →