Magazyn “Rolling Stone” opublikował listę 200 najważniejszych albumów dla rapu. Fani się z nią nie zgadzają


08 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jakie albumy były kluczowe dla rozwoju hip-hopu? Magazyn „Rolling Stone” wytypował 200 najważniejszych. Sprawdź!

Rolling Stone wybiera 200 najważniejszych rapowych albumów. W Internecie następuje burza

W gremium wybierającym najważniejszą dla hip-hopu dwusetkę znalazło się 16 dziennikarzy i dziennikarek pracujących dla Rolling Stone. Lista jest nieoczywista i jej publikacja wywołała spore kontrowersje. Typujący nie ograniczyli się do żadnego z podgatunków hip-hopu – praktycznie każda z jego odnóg została uhonorowana. Od trapu, przez drill, po gangsta rap. Z całą dwusetką wraz z uzasadnieniami wszystkich pozycji zapoznacie się w tym miejscu.

Wielu zarzuca redakcji magazynu nieoddanie należnego hołdu albumom z lat 90., które uważa się za kultowe. Na wyższych miejscach zestawienia znajdują się płyty stosunkowo młode. To jednak nie wszystkie zastrzeżenia ze strony odbiorców rapu – z niezgodą spotyka się praktycznie każda pozycja na liście.

Na 200. miejscu zestawienia znalazł się krążek Astroworld Travisa Scotta. Rzesza oddanych fanów rapera uważa, że to miejsce stanowczo zbyt niskie.

To nie jedyny zarzut wobec Rolling Stone. Na liście znalazł się merytoryczny błąd – 176. miejsce zajął album Flygod Westside Gunna, a w zestawieniu… podano błędny rok wydania płyty oraz okładkę innego albumu rapera.

Największą burzę wywołało umieszczenie albumu Invasion Of Privacy Cardi B na bardzo wysokiej pozycji listy, bo na 16. miejscu. Raperka prześcignęła chociażby Illmatic Nasa.

A Wy zgadzacie się z listą Rolling Stone?

Przeczytaj także: Zakopali topór w słusznej sprawie. Dlaczego tak naprawdę Drake i Kanye West zakończyli beef?

Jakie albumy były kluczowe dla rozwoju hip-hopu? Magazyn „Rolling Stone” wytypował 200 najważniejszych. Sprawdź! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Rolling Stone wybiera 200 najważniejszych rapowych albumów. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →