materiały prasowe

“Mafia” powróci w czwartej odsłonie. Nie wiadomo jednak kiedy


30 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dyrektor generalny studia Hangar 13, Roman Hladik, potwierdził, że seria Mafia powróci w czwartej odsłonie. Sprawdź szczegóły.

Mafia powróci!

Na tę informację czekało wielu graczy na całym świecie. Dyrektor generalny studia Hangar 13, Roman Hladik, potwierdził, że pracuje ono nad czwartą częścią ich flagowej produkcji, a więc serii Mafia. Oto fragment oficjalnego oświadczenia:

Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.

Należy więc nieco opanować wstępny entuzjazm, patrząc na to, że daty premiery czwartej części hitu czeskiego studia możemy prędko nie poznać. Według nieoficjalnych źródeł po raz pierwszy Mafia trafi poza Stany Zjednoczone. Akcja gry ma się bowiem odbywać we włoskiej Sycylii, na przełomie XIX i XX wieku, czyli wcześniej niż poprzednie części. Są to jednak wciąż niepotwierdzone informacje.

Trailer gry Mafia: Edycja Ostateczna

Powrót w odnowionym wydaniu

Warto przypomnieć, że ostatnia nowa gra z serii, a więc Mafia III, ukazała się w 2016 roku. Jest to dość spora przerwa, jednak mając w pamięci, że pierwszą i drugą część dzieli 8 lat (2002 i 2010) ciężko się dziwić takiemu stanowi rzeczy. W międzyczasie w 2020 roku ukazała się jeszcze reedycja zatytułowana Mafia: Edycja Ostateczna, zawierająca remake pierwszej części, poprawę tekstur drugiej, oraz drobne aktualizacje trzeciej części gry. Remake “jedynki” spotkał się z licznymi negatywnymi głosami fanów w związku ze zmianami wprowadzonymi w oryginalnej historii, która dla wielu jest najlepszą w historii gier wideo. W ramach ciekawostki warto dodać, że od 1 września oryginalne wydanie pierwszej części będzie dostępne za darmo przez kilka dni na platformie Steam.

Dyrektor generalny studia Hangar 13, Roman Hladik, potwierdził, że seria Mafia powróci w czwartej odsłonie. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mafia powróci! Na tę informację czekało wielu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →