Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM

Obserwuj nas na instagramie:

„To najbardziej RATM-owa piosenka od czasu Rage Against the Machine” – skomentował Hind’s Hall Macklemore’a Tom Morello, współzałożyciel legendarnej grupy.

Macklemore z zaskoczenia i w punkt

Amerykański raper jest obecnie na ustach wszystkich. W swoim niespodziewanym, bardzo zaangażowanym utworze Macklemore wypowiedział się na temat bombardowań Izraela w Strefie Gazy i zaprotestował przeciwko zabijaniu cywilów. Skrytykował też politykę Joe Bidena, który „ma krew na rękach” („…o nie, k***a, nie zagłosuję na ciebie jesienią”) oraz działania policji, która rozgania w Stanach propalestyńskie protesty (tytuł utworu Hind’s Hall odnosi się do budynku Hamilton Hall na Uniwersytet Columbia, który protestujący przechrzcili na Hind’s Hall, na cześć 6-letniej Palestynki zabitej przez Siły Obronne Izraela).

Drake? Kogo to obchodzi

Dostało się nawet… Drake’owi. W wersie „I want a ceasefire, fuck a response from Drake” Macklemore postawił sprawę jasno: temat zawieszenie broni na Bliskim Wschodzie jest wprawą znacznie ważniejszą niż grzejący obecnie media beef między Drake’iem i Kendrickiem Lamarem i czekanie na raperskie wymiany ciosów.

Czytaj też: Macklemore o sobie i Eminemie: „Jesteśmy tylko gośćmi w kulturze hip-hopowej”

Utwór obowiązkowy

To piosenka, którą zdecydowanie trzeba przesłuchać – i to z tekstem w ręce. Przejmujące wersy wyświetlają się zresztą w klipie – nie jest materiał przyjemny w odbiorze, ale seans powinien być obowiązkiem każdego obywatela świata. Wideo wypełniają ujęcia protestów, sceny walk i bombardowań oraz ludzi wyciąganych z gruzów w Strefie Gazy. Widzimy też dziennikarzy relacjonujących konflikt, twarze dobrze znane wszystkim, którzy śledzą tę sprawę w mediach społecznościowych. Motaz Azaiza, Bisan Owda czy Wael Al-Dahdouh są widoczni na ekranie, kiedy Macklemore rapuje: „Możecie zbanować TikToka, zdjąć nas z algorytmu, ale jest już za późno – widzieliśmy prawdę, jesteśmy naocznymi świadkami”.

Macklemore – Hind’s Hall:

Macklemore – artysta zaangażowany

Jesteście zaskoczeni takim przekazem od Macklemore’a? Utalentowany raper, którego hit Thrift Shop (przypominamy TU), nagrany ponad dekadę temu z Ryanem Lewisem, wykręcił już ponad 1,8 miliarda wyświetleń na YouTube, niby może być kojarzony z przebojami i dobrą zabawą, ale od zawsze był zaangażowany w sprawy polityczno-społeczne. Wspierał sprawy społeczności LGBT, o jednopłciowych małżeństwach mówiła też piosenka Same Love, potępiająca homofobię w mainstreamowym hip-hopie i mass mediach. Zawsze angażował się też w polityk i, marsze kobiet. Wspiera też Organizację Wyzwolenia Palestyny i angażuje się we wspomniane protesty, gdzie otwarcie oskarża państwo Izrael o ludobójstwo.

Warto wspomnieć, że cały dochód z singla Hind’s Hall zostanie przeznaczony na konto UNRWA – chodzi o United Nations Relief and Works Agency for Palestine Refugees in the Near East (Agencję Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie).

„To najbardziej RATM-owa piosenka od czasu Rage Against the Machine” – skomentował Hind’s Hall Macklemore’a Tom Morello, współzałożyciel legendarnej grupy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Macklemore z zaskoczenia i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →