kadr z klipu do utworu „Thrift Shop”

Macklemore o sobie i Eminemie: „Jesteśmy tylko gośćmi w kulturze hip-hopowej”


03 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W wywiadzie dla stacji „CBS”, Macklemore stwierdził, że jego zdaniem biali raperzy, tacy jak on czy Eminem, są jedynie gośćmi w kulturze hip-hopowej.

„Nie ma znaczenia jak dobry jest Eminem”

Macklemore, który promuje swoją ostatnią płytę Ben, pojawił się w programie CBS Mornings. Zapytany o to jak czuje się, będąc „białym raperem” w kulturze zdominowanej przez czarnoskóre osoby, poruszył on kwestie korzeni hip-hopu:

Myślę, że rapowi „puryści” mają rację. Jeśli spojrzysz na pochodzenie kultury hip-hopowej, co działo się w Nowym Jorku, co działo się na Bronksie, to ciężko nie przyznać racji. Ta muzyka zrodziła się z opresji, jako reakcja na to, jak traktowano czarnoskóre osoby. Hip-hop jest inkluzywny, więc drzwi zawsze były do pewnego stopnia otwarte. Ale ja jestem tylko gościem. Eminem też jest gościem. Nie ma znaczenia, jak dobrzy jesteśmy. Nie ma znaczenia, jak świetny jest Em. Jesteśmy gośćmi w tej kulturze, w stu procentach. I to nie znaczy, że nie należę do tej kultury, ale muszę zdawać sobie sprawę, że to nie jest mój dom, że jestem tylko gościem. Więc zdejmę buty i po prostu pomogę

– Macklemore dla CBS Mornings

Eminem nie odniósł się jeszcze do słów kolegi z branży. Jak myślicie, czy Macklemore ma rację?

Powrót po 6 latach

Macklemore promuje wydany przed kilkoma tygodniami album Ben. Jest to dla niego powrót na scenę po 6 latach. Poprzedni krążek, Gemini z 2017 roku, pokrył się złotem, jednak patrząc na wyniki sprzedażowe Bena w pierwszym tygodniu (dopiero 18 miejsce w zestawieniu Billboard) ciężko oczekiwać, by krążek ten powtórzył sukces poprzedniczki, nie mówiąc już o największym sukcesie Macklemore’a. Pięciokrotnie platynowym The Heist nagranym wspólnie z Ryanem Lewisem.

Macklemore – Ben

W wywiadzie dla stacji „CBS”, Macklemore stwierdził, że jego zdaniem biali raperzy, tacy jak on czy Eminem, są jedynie gośćmi w kulturze hip-hopowej. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins „Nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →