fot. Theo Lindquist

Lykke Li z kolejną zapowiedzią nowego albumu. Posłuchaj “HIGHWAY TO YOUR HEART”!


20 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Nowy album od Lykke Li nadchodzi coraz większymi krokami! Szwedzka wokalista zapowiada go kolejnym singlem — HIGHWAY TO YOUR HEART. Posłuchaj!

EYEYE to coś więcej niż muzyka. Nowy projekt od Lykke Li nadchodzi!

Lykke Li kazała nam trochę na siebie poczekać, ale jak już powraca, to z przytupem. Nadchodzący album skandynawskiej wokalistki nie będzie bowiem zwykłą płytą z piosenkami. To wielowymiarowy projekt zakrojony na znacznie większą skalę niż tylko muzyka, w którym ogromną rolę odegra również warstwa wideo.

Album EYEYE zapowiadał balladowy singiel NO HOTEL. Chwilę później na kanałach wokalistki pojawił się intrygujący teaser wizualnej odsłony albumu, będący kilkudziesięciosekundową pętlą przedstawiającą Lykke Li i aktora Jeffa Wilbuscha.

Zobacz również: Lykke Li powraca z singlem NO HOTEL. Będzie nowy album!

Lykke Li ginie w wypadku samochodowym? Zobacz teledysk do nowego singla — HIGHWAY TO YOUR HEART!

Nieco więcej rąbka tajemnicy uchyla nam kolejny singiel artystki — HIGHWAY TO YOUR HEART, który właśnie ujrzał światło dzienne. Towarzyszący mu teledysk to również pętla, tym razem 60-sekundowa, w której obserwujemy wspomnianą już dwójkę podczas dramatycznej sceny wypadku samochodowego. Klip został wyreżyserowany przez Theo Lindquista i nakręcony na 16-milimetrowym filmie przez operatora Edu Grau. To tylko część większej historii, która będzie towarzyszyć premierze albumu EYEYE. Czekajcie na więcej!

Pejzaż dźwiękowy, nad którym Lykke Li pracowała miesiącami, jest w tym utworze jeszcze bardziej słyszalny. Od odgłosów ptaków po surowy wokal, wszystko zostało uchwycone z jej domu w Los Angeles, bez click-tracków, słuchawek czy cyfrowych instrumentów.

– czytamy o nowym utworze Lykke Li w informacji prasowej

EYEYE – kiedy premiera nowego albumu Lykke Li?

Album EYEYE w wersji cyfrowej ukaże się już 20 maja, z kolei jego wersja fizyczna (CD) ujrzy światło dzienne dopiero 17 czerwca, zaś winyl będzie mieć swoją premierę w grudniu tego roku. Jedno jest pewne — warto czekać! Preorder albumu jest już dostępny pod tym linkiem.

Lykke Li NO HOTEL album eyeye
Lykke Li – EYEYE, okładka albumu

Nowy album od Lykke Li nadchodzi coraz większymi krokami! Szwedzka wokalista zapowiada go kolejnym singlem — HIGHWAY TO YOUR HEART. Posłuchaj! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM EYEYE […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →