Lubisz Moderat i Thoma Yorke’a? Zobacz, co robi A_GIM z Őszibarack


11 sierpnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

“Rajka” to debiutancki singiel artysty przedstawiającego się jako A_GIM. Do bycia debiutantem jest mu jednak daleko…

Wyraźne silne inspiracje atmosferą berlińskich klubów i współczesną sceną techno, transowe, minimalistyczne syntezatory oraz brzmienia przywodzące na myśl artystów związanych z takimi labelami jak BPitch Control czy Kompakt Records – tak można opisać singiel “Rajka”, pierwszy numer sygnowany jako A_GIM.

2 fot. Zosia Paśnik

A_GIM (fot. Zosia Paśnik)

 

Za tą nazwą kryje się Agim Dżeljilji – jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej w Polsce, który z grupą Őszibarack wydał cztery albumy i zagrał na takich festiwalach jak Eurosonic i Europavox. Współpracował też z zespołem Husky, a w ostatnich latach współtworzył projekt Nervy wraz z Igorem Pudło i Jankiem Młynarskim. A_GIM to też producent, który chętnie wciela się w rolę remiksera, biorąc na warsztat m.in. kompozycje Noviki (z którą regularnie współpracuje), Hey czy Baascha.

Praca grupowa wychodzi mu bardzo dobrze, o czym świadczą poczynania w składzie orkiestry Męskiego Grania, ale artysta postanowił też w końcu spróbować swoich sił solo. Premierowa piosenka zapowiada debiutancki materiał Agima, który powinien pojawić się na półkach sklepowych jesienią. Wcześniej jednak producent zaprezentuje nowe kompozycje na specjalnym koncercie podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Sprawdź także:
“Haj” – teledysk-niespodzianka od Bovskiej

“Rajka” to debiutancki singiel artysty przedstawiającego się jako A_GIM. Do bycia debiutantem jest mu jednak daleko… Wyraźne silne inspiracje atmosferą berlińskich klubów i współczesną sceną techno, transowe, minimalistyczne syntezatory oraz brzmienia przywodzące na myśl artystów związanych z takimi labelami jak BPitch Control czy Kompakt Records – tak można opisać singiel “Rajka”, pierwszy numer sygnowany jako […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →