#LOCKDOWNCHALLENGE, czyli najbardziej nieudana akcja 2020 roku


13 listopada 2020

Podziel się newsem:

#LOCKDOWNCHALLENGE, w założeniu miał być viralem jeszcze większym niż #Hot16Challenge2. Co zatem poszło nie tak, że Jongmen ze swoim wyzwaniem odbił się od ściany?

Społeczeństwo dezinformacji

Żyjemy obecnie w bardzo dziwnych czasach. Codziennie jesteśmy zalewani kolejnymi fake newsami, czy chociażby przedziwnymi teoriami spiskowymi. Skala dezinformacji w polskim społeczeństwie rośnie z roku na rok. Według badań przeprowadzonych w 2019 roku, przez portal krytycznyumysl.pl, co 5 młoda osoba, w ogóle nie zastanawia się nad rzetelnością docierających do niej informacji.

Mam jednak wrażenie, że na przestrzeni ostatnich miesięcy poziom dezinformacji w społeczeństwie zdecydowanie wzrósł. Negujący wszelkie badania naukowców antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, czy osoby twierdzące, że wprowadzenie 5G przepali im zwoje mózgowe, to coraz większa grupa osób. Ostatnio dołączyły do niej także osoby, które w pandemii koronawirusa dopatrują się spisku koncernów farmaceutycznych i tych na górze.

Teorie spiskowe w polskim rapie czas zacząć

Zdaje się, że do wyznawców tych teorii, oprócz szalejącej w social media Edyty Górniak i wtórującego jej Marcina Najmana, dołączył także Jongmen. Raper postanowił wystartować z #LOCKDOWNCHALLENGE, którego zasady były identyczne jak w #Hot16Challenge, jednakże jednym z celów wyzwania Jongmena miała być:

Subiektywna ocena panującej sytuacji wszystkich nominowanych i wywołanie dyskusji wraz z poszerzeniem świadomości i horyzontów, które mocno ograniczają media

Natomiast drugim, miała być wpłata pieniędzy na dowolną zbiórkę na stronie siepomaga.pl. O ile chęć pomocy potrzebującym jest godna pochwały, tak wspomniana już subiektywna ocena i uświadamianie, to foliarstwo w czystej postaci.

Jongmen – #LOCKDOWNCHALLENGE

Jak bowiem inaczej można skomentować to, o czym w swojej zwrotce nawija Jongmen? Już w pierwszym wersie raper informuje słuchaczy o fałszywej pandemii i spisku. W momencie, gdy notujemy w Polsce rekordowe przyrosty zachorowań na COVID-19, a na całym świecie zmarło prawie 1,5 miliona osób takie słowa są skrajnie nieodpowiedzialne.

O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć krytykę rządu, który w sprawie strategii walki z koronawirusem podejmuje kolejne irracjonalne decyzje. To negowanie pandemii i zagrożenia, jakie za nią idzie, to czysta głupota.

Aaa i bym zapomniał. Jongmen nominował do swojego challenge’u Bilona, Kaliego, Palucha i Białasa. Jednak żaden z wytypowanych przez niego raperów nie podniósł rzuconej rękawicy. Śmiało można więc stwierdzić, że #LOCKDOWNCHALLENGE to kandydat do jednego z największych niewypałów w polskim rapie w tym roku. Miał być viral, a wyszedł jednorazowy strzał (w stopę?).

Warto jeszcze dodać, że Jongmen wziął udział w drugiej edycji #Hot16Challenge, której celem było zebranie pieniędzy na pomoc służbie zdrowie w walce z koronawirusem.

#LOCKDOWNCHALLENGE, w założeniu miał być viralem jeszcze większym niż #Hot16Challenge2. Co zatem poszło nie tak, że Jongmen ze swoim wyzwaniem odbił się od ściany? Społeczeństwo dezinformacji Żyjemy obecnie w bardzo dziwnych czasach. Codziennie jesteśmy zalewani kolejnymi fake newsami, czy chociażby przedziwnymi teoriami spiskowymi. Skala dezinformacji w polskim społeczeństwie rośnie z roku na rok. Według badań […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →