kadr z teledysku do „Friendly Fire”

Linkin Park wypuścił niepublikowany wcześniej utwór z Chesterem na wokalu


23 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Piosence Friendly Fire towarzyszy teledysk, w którym wykorzystano nieznane fanom ujęcia ze studia i koncertów – w tym te, na których jest Chester Bennington. Zespół Linkin Park wyda niedługo całą kolekcję singli.

The best of Linkin Park

Papercuts (Singles Collection 2000-2023) to zawierająca 20 utworów płyta, na której znajdą się największe hity zespołu z ponad dwóch dekad działalności – w tym takie klasyki jak np. In The End, Burn It Down czy Numb. Jednym z rarytasów na płycie będzie niepublikowane wcześniej Friendly Fire:

Na temat utworu wypowiedział się gitarzysta Linkin Park, Brad Delson:

Friendly Fire zawsze było jedną z moich ulubionych piosenek z sesji nagraniowych płyty One More Light. Coś nam w niej nie grało, więc choć mocno się zastanawialiśmy, w końcu nie umieściliśmy jej na płycie. (…) Kiedy zaczęliśmy przeglądać niewypuszczone utwory, aby dorzucić je do naszego greatest hits, powaliła mnie moc płynąca z tego utworu, siła storytellingu, wokalu oraz samo brzmienie. (…) Wspólnie popracowaliśmy nad nią i uzupełniliśmy kilka brakujących fragmentów, na które nie zwróciliśmy uwagi przy nagrywaniu. Nie mogę doczekać się, aż ludzie usłyszą ten utwór. To piękna, fascynująca i rozdzierająca serce historia pełna nadziei, która dzisiaj naprawdę do mnie przemawia

– powiedział Brad Delson.

Śmierć Chestera i zawieszenie działalności Linkin Park

One More Light, o którym wspomniał muzyk, to siódma i zarazem ostatnia płyta Linkin Park, która swoją premierę miała 19 maja 2017. Niedługo po jej wydaniu, 20 lipca 2017 r. doszło do tragedii – w wieku 41 lat samobójstwo popełnił lider i wokalista zespołu, Chester Bennington. Muzyk od wielu lat walczył z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu oraz depresją. Był żonaty i osierocił 6 dzieci. Po śmierci Chestera zespół zawiesił działalność.

Czytaj też: 20 lat „Meteory” Linkin Park. Obciach czy muzyka, do której warto wrócić?

Rarytasy na Papercuts

Oprócz Friendly Fire i znanych hitów, na albumie Papercuts (Singles Collection 2000-2023) znajdzie się utwór Lost, który poznaliśmy w zeszłym roku przy okazji 20. rocznicy wydania Meteory. Usłyszymy też słynny mashup Numb z Encore Jaya-Z i uwielbiany przez fanów QWERTY. Płyta ukaże się 12 kwietnia.

Piosence Friendly Fire towarzyszy teledysk, w którym wykorzystano nieznane fanom ujęcia ze studia i koncertów – w tym te, na których jest Chester Bennington. Zespół Linkin Park wyda niedługo całą kolekcję singli. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →