fot. materiały promocyjne

Mroczny raper LIL DARKIE wystąpi z zespołem w Warszawie!


13 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

LIL DARKIE z zespołem The Dark Army łączą różne gatunki – od trapu, przez metal, aż do R&B. Już w maju usłyszymy kontrowersyjnego rapera w polskiej stolicy!

Komiksowy eksperymentalny rap

Amerykański raper muzyk, artysta, autor tekstów i producent muzyczny Joshua Jagan Hamilton tworzył wcześniej jako Brahman i zaczął rapować pod pseudonimem LIL DARKIE w 2018 roku. To animowana postać, która została stworzona i narysowana przez samego artystę. Animacje pojawiają się w jego teledyskach i na okładkach albumów oraz singli.

Kreskówki odnoszą się do mocnych tematów, które LIL DARKIE porusza w twórczości. Dotyczą między innymi przemocy, rasizmu, wojny, narkotyków, ubóstwa i seksualności. Założyciel grup Gunk Rock, The Faggets i kolektywu rapowego Spider Gang tworzy muzykę z pogranicza wielu gatunków. W jego kawałkach usłyszymy trap, metal, country, hardcore, horrorcore, country, R&B i elementy emo.

LIL DARKIE z kontrowersyjnymi tematami

Przez kontrowersyjne treści swoich singli LIL DARKIE uzyskał szeroki rozgłos. Z tego powodu Holocaust był przez jakiś czas zbanowany w sieci, choć zawierał on przekaz przeciwny dyskryminacji. Wulgarna warstwa liryczna rapera, która była widoczna także w pierwszych singlach Jack Daniels oraz Genocide szokuje, ale przyciąga uwagę.

kadr z teledysku „Rap Music”

Większą sławę przyniósł mu utwór HAHA, która stała się viralem na TikToku w 2019 roku. Na jego bazie powstało ponad 3,4 milionów filmów. Ma na koncie pod tym pseudonimem kilka minialbumów, mixtapeów i debiutancki album SWAMP z 2020 roku. Ciężka muzyka rapera z nieprzewidywalnym, eksperymentalnym flow sprawia, że koncerty są niesamowicie intensywne i prowokacyjne.

Kup bilety na koncert

LIL DARKIE i jego zespół The Dark Army kończą swoją światową trasę koncertową w 2023 roku 12 koncertami w Europie. Na mapie znalazła się Polska – trapowy muzyk wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy już 16 maja. Bilety znajdziecie na portalu Biletomat.pl.

LIL DARKIE z zespołem The Dark Army łączą różne gatunki – od trapu, przez metal, aż do R&B. Już w maju usłyszymy kontrowersyjnego rapera w polskiej stolicy! Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →