fot. fifa.com

Puchar Mistrzostw Świata z najpopularniejszego zdjęcia w historii Instagrama okazał się repliką


09 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Puchar Mistrzostw Świata ze słynnego zdjęcia Leo Messiego, które pobiło rekord instagrama okazał się repliką.

Puchar Mistrzostw Świata… repliką?

Wychodzi na to, że czasem nawet mistrzowie świata, będący jednocześnie najlepszymi piłkarzami turnieju, się mylą. Jak pewnie wiele osób wie, Leo Messi, oprócz zdobycia upragnionego trofeum, osiągnął inny, dużo mniej istotny dla niego, choć z perspektywy globalnej ważny rekord. Jego zdjęcie z pucharem Mistrzostw Świata zostało najczęściej lajkowaną fotografią w historii Instagrama. Okazuje się jednak, że trofeum, które Argentyńczyk trzyma na rzeczonym zdjęciu jest… repliką. Jego kolega z drużyny, Ángel Di Maria, uświadomił mu to, gdy zorientował się, że Leo robi sobie zdjęcie, podczas gdy to on trzymał w rękach prawdziwe trofeum.

Podróbka jak prawdziwa

Replika stworzona przez fanów na tyle jednak przypominała puchar ze złota, że żaden z blisko 75 milionów użytkowników Instagrama lajkujących fotografię nie zauważył różnicy. Co ciekawe, oryginalny puchar wręczany piłkarzom podczas wielkiej celebracji… również jest repliką. Oryginalne trofeum jest zdeponowane w szwajcarskim banku i praktycznie nie opuszcza sejfu. FIFA podjęła decyzję o strzeżeniu skarbu, mając w pamięci losy poprzedzającej obowiązujący obecnie puchar nagrody – Złotej Nike. Trofeum, które aż do 1970 roku co cztery lata otrzymywali nowi mistrzowie świata, przez blisko czterdzieści lat trafiało w ręce złodziei, nazistów, a także… na śmietnik.

Post z instagrama Leo Messiego będący najczęściej lajkowanym w historii portalu

Leo Messi w kamaszach

Poza osiągnięciami sportowymi, o argentyńskim mistrzu było głośno przy okazji reklamy gry Call Of Duty: Mobile, w której wziął udział. Wykreowana w świecie gry postać, przypominająca do złudzenia piłkarza, chwyta za karabin i bierze udział w krótkiej wymianie ognia. W tym miejscu rodzi się pytanie, czy jest to najbardziej taktowna forma promocji, biorąc pod uwagę panującą na świecie sytuację polityczną. Obserwując jednak komentarze internautów, udział Leo Messiego w reklamie nie wywołał większych kontrowersji czy protestów.

Puchar Mistrzostw Świata ze słynnego zdjęcia Leo Messiego, które pobiło rekord instagrama okazał się repliką. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Puchar Mistrzostw Świata… repliką? […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →