„LA STORIA CONTINUA” – TUZZA udostępnia nowy singiel

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

TUZZA kontynuuje swoją historię. Benito i Ricci właśnie opublikowali nowy singiel. Czy to może oznaczać, że niebawem otrzymamy nowy album?

TUZZA jak Squadra Azzurra

Benito i Ricci słyną przede wszystkim z licznych odwołań do włoskiej kultury i sztuki, ale przede wszystkim bardzo często puszczają oczko do fanatyków calcio, czyli włoskiej piłki nożnej. Chociażby pierwsza legalna płyta TUZZY nosiła tytuł Fino Alla Fine (Do Samego Końca).

Ten sam zwrot jest także hasłem Juventusu, obecnego mistrza Serie A. Poza tym, chyba każdy z Was kojarzy kawałek Dybala, który doskonale potwierdza moją tezę.

TUZZA – DYBALA

W najnowszym singlu, LA STORIA CONTINUA, pojawia się odwołanie do włoskiej kadry narodowej (Squadra Azzurra), a także do słynnej w piłkarskim świecie południowej trybuny AC Milanu. Oprócz tego Benito i Ricci podkreślają, że jeszcze wiele przed nimi i cokolwiek by się nie wydarzyło dalej będą robić swoje.

Produkcją singla zajął się SHDØW. Co prawda, nowy singiel nie zapowiada na ten moment żadnego nowego materiału, jednakże jego klimat prawdopodobnie zdradza w jakim kierunku TUZZA pójdzie na nowym wydawnictwie.

TUZZA – LA STORIA CONTINUA

Kręty labirynt, czy tajemniczy ogród?

Należy także pamiętać o tym, że w marcu ukazało się drugie legalne, długogrające wydawnictwo od Benito i Ricciego. GIARDINO to album, który zabierający słuchacza w labirynt znajdujący się w tajemniczym ogrodzie zasadzonym pomiędzy słonecznym południem Włoch, a szarymi podwórkami Warszawy.

Na krążku usłyszeć mogliśmy chociażby Taco Hemingway’a, co było niemałym zaskoczeniem. GIARDINO, to także zwrotki od Sylvana, a także Don Rabitosa. Produkcją utworów zajęli się między innymi PVLACE z 808 MAFII, Worek, czy SHDØW.

TUZZA – GIARDINO – odsłuch albumu

Sam krążek w dalszym ciągu możecie zamawiać ze strony tuzza.eu. Co ciekawe, do limitowanej edycji dodawany był tajemniczy plik w postaci GIARDINO.exe. Owy plik okazał się minigrą, w której przenosiliśmy się do tytułowego ogrodu. Ponadto, w grze wykorzystany został soundtrack, który skomponował producent Noganoga.

Giardino.exe – soundtrack

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.