Kuba Knap i Belmondo we wspólnym numerze. Zaskakująca kooperacja?


18 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Kuba Knap i Belmondo, takiego połączenia nie spodziewali się nawet najstarsi górale. Raperzy jednak połączyli siły i już możemy słuchać ich wspólnego utworu.

Belmondo i Kuba Knap – zaskakująca kooperacja?

Czasami mam wrażenie, że rok 2020 jest błędem w symulacji. No bo kiedy, jak nie teraz moglibyśmy usłyszeć Kubę Knapa i Belmondo w jednym utworze? Gdyby rok temu ktoś powiedział mi o takiej współpracy, kazałbym mu puknąć się w głowę, lub pomyślałbym, że to część jakiegoś surrealistycznego snu. Natomiast teraz, jedyne co przychodzi mi do głowy, to pytanie: Panowie, mamy sierpień, dlaczego tak późno?

Co może pójść nie tak?

Takie pytanie zadali sobie członkowie zespołu The Gist, którzy do wspólnego numeru postanowili zaprosić właśnie Kubę Knapa i Młodego G. Ostatecznie raperzy przyjęli zaproszenie zespołu  i znaleźli się w numerze Drzewa i Grzyby, który promuje debiutancką płytę zespołu. Krążek możecie zamawiać bezpośrednio ze strony The Gist.

Jakby nie było, raperzy wywodzą się z całkowicie odmiennych stylów rapowania. Kuba Knap przede wszystkim kojarzony jest z leniwą, chilloutową, nieco funkową nawijką. Natomiast Belmondo utożsamiany ostatnio z mniejszymi, bądź większymi aferami obyczajowymi, to reprezentant mocno awangardowego stylu. Jednak efekt końcowy jest naprawdę przyjemny, a utworu bardzo przyjemnie się słucha. Sprawdźcie sami.

The Gist feat. Kuba Knap, Belmondo – Drzewa i Grzyby

Kuba Knap: Dopiero tu czuję się jak u siebie

Kilka dni temu, do sieci trafił minidokument, w którym Kuba Knap opowiada o ogromnej zmianie jaka dokonała się w jego życiu, bowiem raper od jakiegoś czasu zamieszkał na wsi. Dokument powstał podczas prac nad teledyskiem do utworu Dużo małych cudów, który zrealizowano w ramach projektu Bitwa Warszawska 2.0, hip-hopowej inicjatywy uczczenia 100. rocznicy jednego z najważniejszych, wspólnotowych wydarzeń w nowożytnej historii Polski.

Kuba Knap – Dużo małych cudów

Knap w utworze przyznaje, że nie ma teraz głowy do rapu. Trudno się dziwić, ponieważ raper w ubiegłym roku wydał w sumie 6 albumów. Natomiast, w 2020, jego dyskografię zasiliły już dwa kolejne – Fundament i Kuchnia Polska.

Kuba Knap – Kuchnia Polska – odsłuch albumu

Kuba Knap i Belmondo, takiego połączenia nie spodziewali się nawet najstarsi górale. Raperzy jednak połączyli siły i już możemy słuchać ich wspólnego utworu. Belmondo i Kuba Knap – zaskakująca kooperacja? Czasami mam wrażenie, że rok 2020 jest błędem w symulacji. No bo kiedy, jak nie teraz moglibyśmy usłyszeć Kubę Knapa i Belmondo w jednym utworze? […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.