Klub 27 Symfonicznie – polscy artyści w hołdzie dla legend muzyki popularnej


06 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Klub 27 – wszyscy znają jego członków, ale kto może się poszczycić obecnością na koncercie kogokolwiek z tego grona? Nadchodzący symfoniczny koncert z udziałem polskich gwiazd będzie ukłonem dla tych, którzy uformowali muzykę w XX wieku i wciąż biorą czynny, choć pośredni udział w jej tworzeniu.

Reklama

Klub 27, czyli talent i destrukcja

Pechowa liczba, zły wiek, zbieg okoliczności, kontynuacja tradycji – różnie mówi się o kontekście odejścia postaci, które miały tak niebagatelny wpływ na kulturę – wtedy, jeszcze na bieżąco, na żywo – jak i teraz. Kurt Cobain, Jim Morrison, Amy Winehouse, czy Janis Joplin: oni wszyscy przyczynili się do wykreowania tej muzycznej przestrzeni, po której poruszamy się teraz. Artyzm poza wszelkimi manierami, swoboda twórcza przewyższająca reguły, odwaga. Oni byli manifestem swoich czasów, a dziś, są kolejnymi przykładami. Pasji i pełnego oddania sztuce. Złych wyborów, również, lecz one też przecież sumują się w jednostkę. Klub 27 to legendy i tego nikt im nie odbierze. Śmiem nawet stwierdzić, że nikt tego zrobić nie próbuje. Za to: pielęgnuję się pamięć o nich – dla tych, którzy jeszcze czymś zdołają od nich nasiąknąć.

Klub 27
źródło: Facebook/Klub27 Symfonicznie

Klub 27 – polscy artyści w hołdzie legendom

Ponoć w latach świetności The Doors, wyczynem było iść na ich koncert i nie zostać później aresztowanym. To się wybaczało – podobnie, jak skandaliczne spóźnienia, pijaństwo na scenie, nietrafianie w dźwięki i absolutnie rozstrojone gitary. Występy Klubu 27 nie miały być perfekcyjne i takie nie były, technicznie. Emocjonalnie fundowały zaś kompletne rozchwianie i gwarant, że do tych koncertów będzie się wracać. Jestem pewna, że każdy, kto choć raz widział Unplugged in New York, to prędzej, czy później, odpalił go raz jeszcze. Dla klimatu, takiego niedzisiejszego, z paraliżującym sznytem autorskiej niezależności.

Nirvana – Plateau – Live On MTV Unplugged, 1993 

Do tych wszystkich utworów mamy szansę wrócić. Oczywiście, już nie tarzając się po scenie z Jimim Hendrixem, lecz myślę, równie kulturalnie, choć w inny sposób. Aranżacje Jean-Claude’a Hauptmann i ponad 50-osobowa Artis Symphony Orchestra przyczynią się do odnowy klasycznych przebojów, a polskie gwiazdy zaangażowane w projekt, ubogacą je swoją interpretacją. Jak zabrzmi Klub 27 poddany recepcji Kayah, Beaty Kozidrak, Kasi Kowalskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Iwony Loranc, Michała Szpaka, Wojtka Cugowskiego i Sambora Dudzińskiego? Przekonajcie się sami.

Klub 27 Symfonicznie – Wrocław, Katowice – bilety

Koncerty Klub 27 Symfonicznie odbędą się jesienią we Wrocławiu oraz w Katowicach. Wejściówki na wydarzenia są dostępne na stronie Biletomat.pl.

zdjęcie główne: fot. J. McCauley/Rex Features

Klub 27 – wszyscy znają jego członków, ale kto może się poszczycić obecnością na koncercie kogokolwiek z tego grona? Nadchodzący symfoniczny koncert z udziałem polskich gwiazd będzie ukłonem dla tych, którzy uformowali muzykę w XX wieku i wciąż biorą czynny, choć pośredni udział w jej tworzeniu. Klub 27, czyli talent i destrukcja Pechowa liczba, zły […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Klub 27 Symfonicznie | Wrocław | Warszawa

Biletomat.pl
85 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.