kadr z klipu do utworu „Discopolo”

Kizo i jego „Jeszcze 5 minut” diamentowe


23 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kizo z kolejnym wielkim osiągnięciem. Raper odebrał od ZPAV diamentową płytę za swój album Jeszcze 5 minut.

Kizo i niekończące się 5 minut

Myśląc o tytule albumu Jeszcze 5 minut, przewrotnie traktującym powiedzenie o pięciu minutach sławy, Kizo z pewnością nie spodziewał się, że rzeczone pięć minut potrwa aż tak długo. Podczas koncertu w Gdańsku, raper odebrał z rąk Borixona wyjątkowe wyróżnienia. 150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy albumu Jeszcze 5 minut pozwoliło Kizo dołączyć do elitarnego grona raperów, którzy mogą pochwalić się diamentową płytą. Tym samym osiągnięciem pochwalić może się między innymi wspomniany Borixon za nagrany wspólnie z Popkiem i Rozbójnikiem Alibabą jako Gang Albanii krążek Królowie Życia, czy Quebonafide i Taco Hemingway za Somę 0.5 mg.

Oprócz wyróżnienia za album, Kizo odebrał także podwójną diamentową płytę za najbardziej znany singiel z Jeszcze 5 minut, Disney. Trudno się jednak dziwić – utwór, który ukazał się w 2021 roku, do dziś jest niezwykle popularny. Wygenerował ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YouTube i ponad 60 milionów na platformie Spotify.

Kizo – Disney (prod. Sergiusz & Leśny)

150 tysięcy sprzedanych sztuk

Diamentowa płyta za album to osiągnięcie, jakim pochwalić może się niewielu raperów w Polsce, choć od zeszłego roku jest ich dużo więcej. Do owego grona dołączyli w 2022 roku Paluch oraz Mata – co ciekawe, obaj za dwie płyty. Poznaniak odebrał to wyróżnienie za Ostatni Krzyk Osiedla i Czerwony Dywan, a członek SBM Label za 100 dni do matury i Młodego Matczaka. Ponadto swój pierwszy diament zgarnął Sobel za Pułapkę na motyle, a Quebonafide poszerzył kolekcję za sprawą wyróżnienia od ZPAV dla Romantic Psycho.

Kizo z kolejnym wielkim osiągnięciem. Raper odebrał od ZPAV diamentową płytę za swój album Jeszcze 5 minut. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Kizo i niekończące się 5 minut Myśląc o […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →