kadr z klipu do utworu „Discopolo”

Kizo i jego „Jeszcze 5 minut” diamentowe


23 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Kizo z kolejnym wielkim osiągnięciem. Raper odebrał od ZPAV diamentową płytę za swój album Jeszcze 5 minut.

Kizo i niekończące się 5 minut

Myśląc o tytule albumu Jeszcze 5 minut, przewrotnie traktującym powiedzenie o pięciu minutach sławy, Kizo z pewnością nie spodziewał się, że rzeczone pięć minut potrwa aż tak długo. Podczas koncertu w Gdańsku, raper odebrał z rąk Borixona wyjątkowe wyróżnienia. 150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy albumu Jeszcze 5 minut pozwoliło Kizo dołączyć do elitarnego grona raperów, którzy mogą pochwalić się diamentową płytą. Tym samym osiągnięciem pochwalić może się między innymi wspomniany Borixon za nagrany wspólnie z Popkiem i Rozbójnikiem Alibabą jako Gang Albanii krążek Królowie Życia, czy Quebonafide i Taco Hemingway za Somę 0.5 mg.

Oprócz wyróżnienia za album, Kizo odebrał także podwójną diamentową płytę za najbardziej znany singiel z Jeszcze 5 minut, Disney. Trudno się jednak dziwić – utwór, który ukazał się w 2021 roku, do dziś jest niezwykle popularny. Wygenerował ponad 130 milionów odtworzeń w serwisie YouTube i ponad 60 milionów na platformie Spotify.

Kizo – Disney (prod. Sergiusz & Leśny)

150 tysięcy sprzedanych sztuk

Diamentowa płyta za album to osiągnięcie, jakim pochwalić może się niewielu raperów w Polsce, choć od zeszłego roku jest ich dużo więcej. Do owego grona dołączyli w 2022 roku Paluch oraz Mata – co ciekawe, obaj za dwie płyty. Poznaniak odebrał to wyróżnienie za Ostatni Krzyk Osiedla i Czerwony Dywan, a członek SBM Label za 100 dni do matury i Młodego Matczaka. Ponadto swój pierwszy diament zgarnął Sobel za Pułapkę na motyle, a Quebonafide poszerzył kolekcję za sprawą wyróżnienia od ZPAV dla Romantic Psycho.

Kizo z kolejnym wielkim osiągnięciem. Raper odebrał od ZPAV diamentową płytę za swój album Jeszcze 5 minut. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Kizo i […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →