fot. Disney

Kiedy zobaczymy pierwsze materiały z filmu „Pinokio”?


26 maja 2022

Podziel się newsem:

Pinokio w reżyserii Guillermo del Toro przebył długą drogę. Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze materiały z filmu?

Produkcja pełna sęków

Guillermo del Toro pracuje nad filmem Pinokio już od 2008 roku. Produkcja była wielokrotnie opóźniana ze względu na problemy na stanowiskach scenarzystów oraz kłopoty z finansowaniem filmu. Pierwotna premiera zaplanowana była na 2013 lub 2014 rok, jednak projekt wpadł do swoistej czarnej dziury. W 2018 roku Netflix nabył prawa do produkcji i wskrzesił film. W ciągu tych czternastu lat od ogłoszenia prac nad produkcją Guillermo del Toro zdążył wyreżyserować filmy Pacific Rim, Crimson Peak: Wzgórze krwi, Kształt wody, Zaułek koszmarów oraz seriale Łowcy trolli: Opowieści z Arkadii i 3 nie z tej ziemi: opowieści z Arkadii. Znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Pinokio jest już bliżej niż dalej. Na początku roku otrzymaliśmy co prawda pierwszy krótki teaser, z którego jednak mało dało się wywnioskować.

Pinokio zaprezentuje się już niedługo

Szersze spojrzenie na film Pinokio otrzymamy w połowie czerwca podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych we francuskim Annecy. Impreza odbędzie się w dniach 13-18 czerwca 2022 roku. Obraz del Toro będzie mroczniejszą i nieco bardziej pokręconą interpretacją powieści Carlo Collodiego. Film został osadzony w latach 30. XX wieku we Włoszech, a więc w czasach faszystowskich rządów Benito Mussoliniego. Pinokio będzie nie tylko filmem o drewnianym chłopcu, ale także opowieścią o miłości i nieposłuszeństwie, gdy główny bohater, próbując dopasować się do świata, będzie również musiał stawić czoła oczekiwaniom swojego ojca.

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Gregory Mann, David Bradley, Ewan McGregor, Christoph Waltz, Tilda Swinton, Finn Wolfhard, Ron Perlman, Tim Blake Nelson, John Turturro i Cate Blanchett. Film wyreżyserowali Guillermo del Toro i Mark Gustafson.

Guillermo del Toro: Pinokio | Teaser | Netflix

Pinokio w reżyserii Guillermo del Toro przebył długą drogę. Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze materiały z filmu? Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Produkcja pełna sęków Guillermo del […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →