fot. Netflix

Kevin Spacey wraca na wielki ekran. Gdzie zobaczymy aktora?


12 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Po kilku latach przerwy Kevin Spacey wraca na wielki ekran. Aktor dołączył do obsady filmu historycznego.

Problemy aktora i wycofanie się z życia publicznego

Od 2017 roku Kevin Spacey boryka się z problemami. Aktor został oskarżony o molestowanie seksualne, którego miał dopuścić się w 1986 roku na, wówczas czternastoletnim, Anthonym Rappie. Po tym zdarzeniu kolejne kilkanaście osób ujawniło, że Spacey również wobec nich dopuścił się podobnych czynów. Aktor został usunięty z serialu House of Cards, a także ze stanowiska producenta wykonawczego. Spacey nie przyznał się do winy.

We wrześniu 2020 roku Anthony Rapp wytoczył aktorowi proces, oskarżając go o napaść i naruszenie nietykalności cielesnej na tle seksualnym oraz o umyślne zadawanie cierpienia emocjonalnego. Do Rappa dołączyła także anonimowa osoba, która oskarżyła Spaceya o molestowanie seksualne w 1983 roku, jednak została odsunięta od sprawy w związku z brakiem jej zgody na publiczne ujawnienie swojej tożsamości. Natomiast w listopadzie 2021 roku upubliczniono wyrok Sądu Najwyższego w Los Angeles, na mocy którego Kevin Spacey musi zapłacić ponad trzydzieści milionów dolarów kary firmie produkcyjnej MRC za straty poniesione w wyniku opóźnienia prac nad House of Cards. Po oskarżeniach, jakie padły w stronę aktora, produkcja szóstego sezonu została wstrzymana z konieczności przepisania scenariusza oraz zredukowania liczby odcinków z trzynastu do ośmiu. Aktor odwołał się od wyroku.

Kevin Spacey wraca na wielki ekran. Gdzie zobaczymy aktora?
fot. Daniel Zuchnik

Kevin Spacey powraca na ekran

Aktor powraca po zniknięciu z przestrzeni publicznej i wycofaniu się z grania na dużym ekranie. Kevin Spacey został już wcześniej obsadzony w roli w filmie The Man Who Drew God, jednak produkcja jeszcze się nie ukazała. Otrzymał także angaż w małej produkcji Peter Five Eight. Powrót na duży ekran nastąpi jednak dopiero teraz, bowiem aktor dołączył do obsady dramatu historycznego 1242 – Gateway to the West.

Film zabierze nas do roku 1242 i przedstawi losy mongolskiego władcy Batu-chana, wnuka Czyngis-chana. Batu-chan dowodził mongolską inwazją na Europę, zwyciężając między innymi w bitwie pod Legnicą. W filmie zobaczymy jego problemy z niezwykle uduchowionym człowiekiem oraz pewnym zamkiem na Węgrzech, które spowodowały zatrzymanie inwazji na Europę oraz jego upadek. Kevin Spacey zasilił obsadę, w skład której wchodzili już Eric Roberts, Christopher Lambert oraz Terence Stamp. Zdjęcia do mongolsko-węgiersko-brytyjskiej produkcji rozpoczną się w październiku.

Po kilku latach przerwy Kevin Spacey wraca na wielki ekran. Aktor dołączył do obsady filmu historycznego. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Problemy aktora i wycofanie się z życia publicznego Od 2017 roku Kevin Spacey boryka się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →