kadr z serialu „House Of Cards”

Kevin Spacey dostał owację na stojąco za występu podczas wykładu o cancel culture


17 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kevin Spacey otrzymał owację po swoim występie podczas wykładu na Uniwersytecie Oxfordzkim, który dotyczył cancel culture.

Kevin Spacey na Oxfordzie

Kevin Spacey wystąpił po raz pierwszy publicznie po tym, jak kilka miesięcy temu został uznany za niewinnego zarzutów o napaść seksualną w Wielkiej Brytanii. Aktor pojawił się na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie w ramach wykładu o cancel culture odegrał scenę z Tymona z Aten autorstwa Williama Shakespeare’a. Dramat ten opowiada o bogatym Greku, który zostaje odrzucony przez przyjaciół po utracie majątku. Zgromadzona publiczność zgotowała Spacey’owi owację na stojąco.

Sam wykład dotyczył postaci Sir Rogera Scrutona – filozofa, który w 2019 roku został zwolniony z funkcji doradcy rządowego. Stało się to po tym, jak brytyjski dziennikarz opublikował na Twitterze wycięty fragment wywiadu ze Scrutonem, w którym opisał Chińczyków jako „automaty”. Scruton wrócił na stanowisko po opublikowaniu pełnego zapisu.

Uniewinniony

W lipcu tego roku Kevin Spacey został oczyszczony ze wszystkich dziewięciu zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych, których miał się dopuścić się wobec czterech mężczyzn na terenie Wielkiej Brytanii w latach 2001-2013. Wiele osób stojących w całej sprawie po stronie aktora domagało się zadośćuczynienia ze strony oskarżycieli w związku ze stratami wizerunkowymi, jakie poniósł aktor. Inni podważają fakt, czy aktor na pewno nie jest winny zarzucanych mu czynów. Zwracają uwagę, że uniewinnienie zostało spowodowane brakiem wystarczających dowodów na winę aktora, co patrząc na to, ile lat minęło, było prawdopodobnym scenariuszem.

Wideo nagrane przez Kevina Spacey’ego po wyrzuceniu z House Of Cards zatytułowane Let Me Be Frank

Kevin Spacey otrzymał owację po swoim występie podczas wykładu na Uniwersytecie Oxfordzkim, który dotyczył cancel culture. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kevin Spacey na Oxfordzie Kevin Spacey wystąpił po […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →