fot. wiki cc

Kanye West prosi Donalda Trumpa o poparcie w wyborach w 2024 roku


27 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kanye West pojawił się w towarzystwie kontrowersyjnego YouTubera w posiadłości Donalda Trumpa, by prosić byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych o poparcie w wyborach w 2024 roku.

Kanye 2024

Chciałoby się rzec “jaki kraj, taki Mata“. Wybaczcie żart, obiecuje, że to już ostatni. To, co jednak łączy polskiego rapera i Kanyego Westa to fakt, że obaj twierdzą, że zamierzają startować w wyborach prezydenckich. W przypadku Młodego Matczaka jest to jednak odległa data, 2040 rok z racji na jego wiek, Kanye zamiera natomiast pojawić się na listach wyborczych już w 2024 roku pomimo licznych kontrowersji i problemów, jakie wokół niego narosły. Rozpoczął już nawet poszukiwania zwolenników. Zaczął od niezwykle istotnej postaci w amerykańskim życiu publicznym, byłego prezydenta Donalda Trumpa. Kanye West wyraził dla niego poparcie podczas poprzednich wyborów i licząc na wzajemność, pojawił się w posiadłości republikanina w Miami. Nie byłby jednak sobą, gdyby nie było w tym odrobiny kontrowersji. Oprócz Kanyego w Miami pojawił się także Nick Fuentes, YouTuber znany z nacjonalistycznych poglądów, który został zablokowany na prawie każdym portalu społecznościowym za szerzenie mowy nienawiści. Najgłośniejszą aferą z nim związaną było porównanie Holocaustu do „operacji pieczenia ciastek”. Później Fuentes wycofał się z tego stwierdzenia, twierdząc, że żartował.  

Poważne zarzuty pracowników Yeezy

Lista kontrowersji, jakie narosły wokół Kanyego Westa, jest bardzo długa, jednak najnowsza jest także najpoważniejszą. Według treści otwartego listu byłych pracowników Yeezy do adidasa raper bardzo często dyskutował z nimi o pornografii, samemu narzucając ten temat. Pokazywał też różne zdjęcia i filmy także… ze swoim udziałem. W liście zatytułowanym The Truth About Yeezy: A Call to Action for Adidas Leadership, autorzy domagają się, aby kierownictwo adidasa zajęło się „toksycznym i chaotycznym środowiskiem, które stworzył Kanye West”. Mowa jest także o przeciwdziałaniu „choremu wzorcowi drapieżnego zachowania wobec kobiet”.

Raport Rolling Stone o liście pracowników dotyczącym Kanyego Westa

Kanye West pojawił się w towarzystwie kontrowersyjnego YouTubera w posiadłości Donalda Trumpa, by prosić byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych o poparcie w wyborach w 2024 roku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →