fot. materiały prasowe

Jest zwiastun polskiej wersji “The Office”. Znamy też datę premiery


22 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Jest pierwszy zwiastun polskiej wersji kultowego serialu The Office. Premiera produkcji zapowiedziana jest na październik. Będziecie oglądać?

W historii telewizji powstało wiele wybitnych seriali, jednak tylko wybrane doczekały się miana kultowych. Jednym z nich niezaprzeczalnie jest The Office – mockumentary stworzone przez Ricky’ego Gervaisa dla stacji BBC. Według rankingu Nielsena był on najchętniej oglądanym przez Amerykanów serialem w 2020 roku, co najlepiej świadczy o jego fenomenie. Teraz lokalnej wersji doczekali się także fani znad Wisły.

Przeczytaj: „The Office” jeszcze w tym roku ukaże się jako mobilna gra na telefon

W lipcu mija 20 lat odkąd serial The Office Rickiego Gervaisa i Stephena Merchanta zadebiutował na antenie BBC w Wielkiej Brytanii, a widzowie poznali perypetie grupy pracowników biurowych i ich uroczo nieporadnego szefa. Od tego czasu format doczekał się adaptacji w wielu krajach w tym USA, Finlandii, Chile, a ostatnio również w Indiach. Bardzo nas cieszy, że teraz również polscy widzowie doczekają się jego lokalnej wersji, szczególnie, że po ostatnim roku większość z nas zatęskniła za wieloma aspektami biurowego życia. Mam nadzieję, że podróż tego formatu dopiero się zaczyna i wkrótce będzie mógł cieszyć widzów na kolejnych rynkach

-mówi André Renaud, SVP Global Format Sales w BBC Studios

W CANAL+ jesteśmy fanami THE OFFICE! Na realizację polskiej wersji kultowego formatu zdecydowaliśmy się, bo na polskim rynku brakuje śmiałej, jakościowej komedii. Pierwowzór ma walor uniwersalny: świetnie się sprawdza i ogląda na całym świecie, w czasach pandemii tęsknimy za biurową codziennością i spoglądamy na nią z pewną nostalgią

– mówi Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych CANAL+ Polska
the office pl
fot. materiały prasowe

Sprawdź także: „The Office” wkrótce na Netflixie (w całości)

Powstała polska wersja serialu The Office. Znamy datę premiery

W polskiej wersji charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie.

the office pl
fot. materiały prasowe

Akcja The Office PL rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie. Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki”.

O wyjątkowości The Office PL świadczyć będzie również wprowadzenie do świata przedstawionego silnej kobiecej bohaterki. Świat się zmienił i kobiety znaczą dużo więcej w biznesie, niż to miało miejsce 20 lat temu. Patrycja ( grana przez Vanessę Aleksander) to przedstawicielka nowego pokolenia, dziecko polskich „rekinów biznesu”, która wkraczając w progi biura „Kropliczanki”, przełamuje stary ład.

the office pl
fot. materiały prasowe

W obsadzie oprócz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander, Adama Woronowicza znaleźli się: Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za polską wersję The Office odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, a za zdjęcia Paweł Chorzępa.

Serial zadebiutuje na CANAL + już 22 października. Zobaczcie pierwszą zapowiedź produkcji.

Jest pierwszy zwiastun polskiej wersji kultowego serialu The Office. Premiera produkcji zapowiedziana jest na październik. Będziecie oglądać? Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! W historii telewizji powstało wiele […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →