fot. materiały prasowe

Jedzenie czy przyjaciele? sibuku dokonali tego niełatwego wyboru


01 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

sibuku zachwycają nas wyważoną dozą niekonwencjonalnych brzmień. Nowy singiel food over friends to piosenka, której musicie posłuchać!

sibuku przygotowali nam muzycznego shake’a

sibuku to katowicki duet tworzony przez Pawła Szymczaka i Anię Bratek, który powstał razem z końcem 2021 roku. Muzyka zespołu oscyluje gdzieś w świecie elektroniki, a także downtempo.

Wydawana przez nich twórczość nabiera coraz to większego rozgłosu, ale w sumie, czemu tu się dziwić, skoro wszystko odbywa się w bardzo naturalny sposób. No weźmy na przykład samo tworzenie muzyki przez zespół. Po co komu studio, po co komu 50-osobowa grupa songwriterów (tak Beyoncé, mówię do ciebie), kiedy jedyne czego trzeba, to ładnie wyglądającej szafy, do której wnętrza piosenki tworzy Ania, a także równie wygodnej kanapy, na której produkcje własnoręcznie domyka Paweł.

sibuku
fot. materiały prasowe

I zanim jacyś sceptycy (o ile wytrwali do tej części artykułu) pomyślą sobie teraz „boże, kolejne sypialniane brzdąkanie”, od razu was uspokoję. Nie można tu bowiem pominąć tego, że i Paweł, i Ania są niesamowicie uzdolnionymi ludzi, dla których w muzyce liczy się flow, wolność w związywaniu muzycznych tematów i przede wszystkim zabawa napotykanymi w procesie twórczym brzmieniami. To połączenie charyzmy i talentu, który przejawia się na każdym kroku ich muzycznych projektów, które tak jak owoce przedstawione w najnowszym klipie – dorastały razem z nimi i stawały się coraz bardziej kompletne. Oddaję więc ich twórczość w wasze ręce, bo naprawdę jest czego słuchać!

Każdy zna kogoś, kto nie lubi dzielić się jedzeniem (u nas jest to Paweł). Dziwimy się, że podbieranie frytek nie podlega penalizacji. Trzeci singiel to puszczenie oczka do słuchacza. Szybkie tempo i żartobliwy tekst (tym razem w języku angielskim) to nasza propozycja na lato. I choć w zwrotkach postulujemy wyższość jedzenia nad utrzymaniem przyjaźni, to w poincie okazuje się, że nie jesteśmy aż tacy NIEKOLEŻEŃSCY. To co, tańczymy?

– mówi o nowym singlu zespół.

Przeczytaj także: Moje Rytmy #68: Julia Banot pełna subtelności. Posłuchajcie debiutanckiego singla wokalistki stracić

sibuku
okładka piosenki food over friends / fot. materiały prasowe

sibuku – Food over friends, posłuchaj!

W klipie występuje choreografka i tancerka – Natalia Dinges.

sibuku zachwycają nas wyważoną dozą niekonwencjonalnych brzmień. Nowy singiel food over friends to piosenka, której musicie posłuchać! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex sibuku przygotowali nam muzycznego […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →