JazzBlaster wystąpią w Poznaniu! Zespół zagra materiał inspirowany Depeche Mode


28 września 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

JazzBlaster to grupa, której korzenie sięgają jazzu, lecz muzycy nie zatrzymali się w Nowym Orleanie i dalej drążą temat w poszukiwaniu nowatorskich i zaskakujących dźwięków. Zespół 28 października zaprezentuje w Poznaniu utwory Depeche Mode przełożone na ich własny język.

JazzBlaster – postjazzowa składanka

JazzBlaster w swoim brzmieniu śmiało sięgają po inspiracje z różnych muzycznych źródeł i dokonują ich kondensacji w jeden ton. Motywem przewodnim pozostaje jazz, lecz to właśnie wstawki okołogatunkowe nadają mu tego charakterystycznego smaczku, który podkręca całościową wymowę. Jak miksować ze sobą jazz, rock, punk oraz elektronikę tak, aby nie przekombinować, a zaprezentować własną składankę z mocno osobistym szlifem? Ta jazzowa formacja zna odpowiedź na to pytanie i przedstawia ją w formie audio – na płycie lub live. Przekonajcie się sami, jak brzmi trąbka i piano w tej unowocześnionej formie.

JazzBlaster

JazzBlaster grają Depeche Mode

Artystów ceni się przede wszystkim za ich własne kompozycje, jednak jest coś takiego w wykonywaniu coverów, że nadal budzi to emocje. Wzięcie na warsztat cudzego kawałka i wykonanie go zupełnie po swojemu, uczynienie go swoim, to prawdziwa sztuka i nie wszystkim się to udaje. Zalewski zrobił to niegdyś z muzyką Niemena, a JazzBaster – z Depeche Mode Działają tu przede wszystkim pomysły, poszerzanie twórczych horyzontów, by dokonać takiego tłumaczenia i pokazać, że da się inaczej, a przy tym równie ciekawie, równie mocno, równie satysfakcjonująco.

JazzBlaster – Personal Jesus (live)

JazzBlaster – covery z klasą

Nadchodzący koncert będzie zarówno hołdem dla zespołu Depeche Mode, jak i ogromnym ukłonem w stronę jazzu. Panowie z JazzBlaster mają gigantyczne muzyczne możliwości i już pod koniec października zaprezentują je przed poznańską widownią. Improwizacje, wariacje, a zarazem muzyczny takt, oto skrótowe przedstawienie tego, co zabrzmi podczas występu formacji. Na scenie oczekujemy zwłaszcza kreatywności, a jazzowa grupa na żywo z pewnością jeszcze bardziej zaskoczy swoją inwencją twórczą.

JazzBlaster

JazzBlaster – 28 października, Poznań – bilety

Zespół wystąpi w poznańskim klubie Blue Note już 28 października. Wejściówki na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

JazzBlaster to grupa, której korzenie sięgają jazzu, lecz muzycy nie zatrzymali się w Nowym Orleanie i dalej drążą temat w poszukiwaniu nowatorskich i zaskakujących dźwięków. Zespół 28 października zaprezentuje w Poznaniu utwory Depeche Mode przełożone na ich własny język. JazzBlaster – postjazzowa składanka JazzBlaster w swoim brzmieniu śmiało sięgają po inspiracje z różnych muzycznych źródeł […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

JazzBlaster Plays Depeche Mode | 28 października, Blue Note, Poznań

Biletomat.pl
50-60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.