Historia trzech przyjaciół, która zainspirowała świat – zobaczcie zwiastun filmu dokumentalnego “Beastie Boys Story”

Obserwuj nas na instagramie:

Beastie Boys są niepodważalną legendą światowego hip-hopu. Już 2 kwietnia dzięki filmowi dokumentalnemu poznacie fantastyczną historię trójki przyjaciół, która zainspirowała cały świat.

Now here’s a little story I’ve got to tell…

About three bad brothers you know so well. MCA, Mike D oraz King Ad-Rock, to właśnie oni stoją za nazwą Beastie Boys. Kiedy w 1981 roku zakładali zespół, nie zdawali sobie sprawy jak bardzo przyczynią się do rozwoju hip-hopu w USA, ale również na całym świecie.

Ich pierwsza legalna płyta ukazała się dopiero w 1986 roku. Jednak dzięki swoim działaniom i dołączeniu do raczkującego jeszcze Def Jamu, wraz z Madonną wyruszyli w trasę koncertową promującą jej drugi krążek Like a Virgin.

Licensed to Ill na półkach sklepowych wylądowało 15 listopada. Co najważniejsze jednak, był to pierwszy hip-hopowy album, jaki pojawił się na szczycie prestiżowej listy Billboarda. Krążek w całości wyprodukował współzałożyciel Def Jamu – Rick Rubin.

Grupa zasłynęła dzięki niekonwencjonalnemu stylowi. Łączyli oni hip-hopową nawijkę z często agresywnymi punkowymi brzmieniami. Jeśli jakimś cudem nie znacie tego utworu, to koniecznie musicie to nadrobić:

Beastie Boys – Sabotage

Można więc śmiało powiedzieć, że od tego wszystko się zaczęło. Grupa wydała łącznie 8 pełnoprawnych albumów. Zespół podróżował także po świecie razem RUN DMC, Public Enemy, czy Cypress Hill. Ostatnim albumem był Hot Sauce Committee Part Two wydany w 2011 roku.

Jednak w 2012 roku, Beastie Boys zakończyli działalność. Wszystko to ze względu na śmierć MCA, który przegrał wieloletnią walkę z nowotworem.

Beastie Boys powracają!

Jednak panowie powrócą już niedługo, bo 2 kwietnia. Wszystko to dzięki filmowi dokumentalnemu, którego reżyserią zajął się sam Spike Jonze. Reżyser na swoim koncie ma Oscara za scenariusz do filmu Her, z Joaquinem Phoenixem.

Dokument o zespole przyjął bardzo ciekawą formę, ponieważ Mike D i King Ad-Rock w formie wykładu, przypominającego te z TED-a, przedstawiają historię całego zespołu.

Beastie Boys Story – zobaczcie zwiastun

Film będziecie mogli obejrzeć na platformie AppleTV, która jest dostępna w naszym kraju od 1 listopada 2019 roku. Subkrypcję możecie nabyć już za 25 złotych i oprócz filmu o Beastie Boys znajdziecie tam wiele innych ciekawych produkcji.

Film dokumentalny o Moleście Ewenement

Natomiast w naszym kraju, już niebawem do kin trafi film dokumentalny o Moleście Ewenement, grupie uważanej za prekursorów hip-hopu w Polsce. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Beastie Boys są niepodważalną legendą światowego hip-hopu. Już 2 kwietnia dzięki filmowi dokumentalnemu poznacie fantastyczną historię trójki przyjaciół, która zainspirowała cały świat. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Now here’s […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →