fot. kadr.org.pl - Kadr Fotografia

Happysad prezentuje nową, vintage’ową wersję utworu „My się nie chcemy bić”

Podziel się newsem:

Był odrzutowiec, więc teraz czas na kower! Happysad przedstawia odświeżoną wersję utworu My się nie chcemy bić, która zapowiada nadchodzący album grupy – Odrzutowce i kowery.

Happysad świętuje swoje 20-lecie niecodziennym albumem

Zespół Happysad świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działalności scenicznej i z tej okazji przygotował wyjątkowe wydawnictwo. Nie będzie to jednak klasyczne Best Of, ani nic z tych rzeczy. Odrzutowce i kowery to dwupłytowy album, na który złoży się siedem niewydanych nigdy wcześniej „odrzutów” z dotychczasowych płyt grupy oraz siedem kowerów, czyli dobrze znanych przebojów w stuningowanych aranżacjach.

Happysad – Bez Cienia

My się nie chcemy bić 20yrs – trochę kower, a trochę wehikuł czasu

Pierwszy rozdział albumu Odrzutowce i kowery reprezentował singiel Bez Cienia. Z kolei jeśli chodzi o kowery, na pierwszy ogień pod nóż poszedł utwór My się nie chcemy bić – niegdyś utrzymany w hippisowskiej stylistyce hymn wolności, który zasilił tracklistę albumu Mów mi dobrze, a dziś…

My się nie chcemy bić w jubileuszowym wydaniu 20yrs to kower z prawdziwego zdarzenia, bowiem w warstwie muzycznej to daleko odbiegająca od swojego pierwowzoru z 2009 roku improwizacja w stylu slow motion, czerpiąca inspiracje z jazzowego klimatu lat 60. a może i wcześniejszych. Sam zespół komentuje efekt finalny zabawy z tą melodią i tekstem w następujący sposób:

W gajerki się ubierzcie, lakierki wypastujcie, krawat pod szyje nienagannie i falbany dobrze ułóżcie, bo wpada My się nie chcemy bić w wersji „Tarrantino reżyseruje Zimną wojnę Pawlikowskiego”.
Pierwotnie utwór ten występował na płycie Mów mi dobrze, potem zmienił swój aranż z okazji choćby Przystanku Woodstock, a teraz zaprezentuje się przed Wami w najnowszej odsłonie. Dojrzałej, przemyślanej, ostatecznej i aktualnie najbardziej nam bliskiej.
Zanim zapytacie, odpowiemy: tak, taki pogłos saksofonu uzyskuje się nagrywając go w toalecie!

Odrzutowce i kowery – kiedy premiera nowego albumu Happysad?

My się nie chcemy bić 20yrs to drugi singiel zapowiadający płytę Odrzutowce i kowery, która ukaże się już za miesiąc, 27 sierpnia 2021 roku. Więcej szczegółów dotyczących tej premiery znajdziecie tutaj. Nie przegapcie!

Happysad Odrzutowce i kowery
Happysad – „Odrzutowce i kowery”, okładka albumu

Był odrzutowiec, więc teraz czas na kower! Happysad przedstawia odświeżoną wersję utworu My się nie chcemy bić, która zapowiada nadchodzący album grupy – Odrzutowce i kowery. Happysad świętuje swoje 20-lecie niecodziennym albumem Zespół Happysad świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działalności scenicznej i z tej okazji przygotował wyjątkowe wydawnictwo. Nie będzie to jednak klasyczne Best […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →