fot. Grammy

Grammy ogłasza 5 nowych kategorii nagród

Podziel się newsem:

Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji ogłosiła wprowadzenie 5 nowych kategorii nagród Grammy. Będą one obowiązywać już od następnej edycji.

Grammy wprowadza 5 nowych kategorii

Podczas 65. gali rozdania nagród Grammy zostaną wręczone statuetki w pięciu nowych kategoriach: Autor piosenek roku, Najlepsza ścieżka dźwiękowa do gier wideo i innych mediów interaktywnych, Najlepszy album poetycki, Najlepszy występ w muzyce alternatywnej i Najlepszy występ w stylu Americana. Dzięki tej zmianie, podczas przyszłorocznej ceremonii rozdanych zostanie łącznie 91 trofeów.

Dodatkowo Akademia przyzna nagrodę Special Merit Award za najlepszą piosenkę na rzecz zmiany społecznej, która zostanie ustalona przez Blue Ribbon Committee i będzie celebrować muzykę, która porusza aktualne problemy społeczne.

W komunikacie prasowym czytamy, że zmiany wynikają z corocznego procesu przyjmowania przez Akademię propozycji od twórców muzyki i profesjonalistów, którzy tworzą jej ciało członkowskie, a także jako część zaangażowania organizacji w ewolucję wraz ze stale zmieniającym się krajobrazem muzycznym.

Jesteśmy tak podekscytowani, że możemy uhonorować te różnorodne społeczności twórców muzyki poprzez nowo ustanowione nagrody i poprawki oraz kontynuować kultywowanie środowiska, które inspiruje zmiany, postęp i współpracę. Najważniejszym priorytetem Akademii jest skuteczne reprezentowanie ludzi muzyki, którym służymy, i co roku oznacza to słuchanie naszych członków i zapewnienie, że nasze zasady i wytyczne odzwierciedlają naszą stale rozwijającą się branżę.

– powiedział dyrektor generalny Recording Academy, Harvey Mason jr.

Sprawdź także: Kogo dziś grzeją Grammy? O najbardziej zaskakujących rozdaniach tegorocznej gali

Oprócz nowych kategorii zajdą także zmiany w procesie zgłaszania się do nagród GRAMMY, głosowania i nie tylko. Więcej o tym przeczytacie pod tym linkiem.

Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji ogłosiła wprowadzenie 5 nowych kategorii nagród Grammy. Będą one obowiązywać już od następnej edycji. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →