grafika autorstwa The Recording Academy

Grammy 2022 nie odbędą się planowo przez wariant Omikron?


04 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Grammy 2022 stoją pod znakiem zapytania. 64. ceremonia wręczenia nagród miała odbyć się 31 stycznia, lecz gala prawdopodobnie zostanie odroczona.

Grammy 2022: w oczekiwaniu na wyniki

Nagrody przyznawane przez Amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji rokrocznie budzą ogromne emocje. Nie ma się co dziwić – może nie są one najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami, lecz w kontekście kulturowym ich waga jest faktycznie spora. Pandemia koronawirusa oczywiście wpłynęła na kształt zeszłorocznej ceremonii, która kompletnie nie przypominała gali pełnej blichtru, do jakiej nas przyzwyczajono. Uroczystość skromniejsza niż zazwyczaj odbyła się w marcu – zaproszono niewielu gości, a wydarzenie odbyło się ze ścisłym poszanowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Grammy 2022 miały być inne. Spodziewano się – czegoś innego. 64. ceremonia wręczenia statuetek została zaplanowana na 31 stycznia w Los Angeles, jednak wiele wskazuje na to, że podobnie jak w 2021 roku – event zostanie odroczony.

Pod koniec listopada ogłoszono oficjalne nominacje do statuetek Akademii. Zmieniono ponadto zasady przyznawania czterech najważniejszych kategorii, tzw. Wielkiej CzwórkiNagranie RokuAlbum RokuUtwór Roku i Najlepszy Nowy Artysta.

Przeczytaj: Znamy nominacje do nagród Grammy 2022 [aktualizacja]

GRAMMY 2022 OMIKRON
grafika autorstwa The Recording Academy

Wariant Omikron – gali nie będzie?

Jak podaje Billboard, na 64. galę rozdania nagród poczekamy jednak prawdopodobnie nieco dłużej niż do 31 stycznia. Portal podaje, że “według wielu źródeł” Grammy 2022 mają zostać odroczone. The Recording Academy do tej pory nie skonfrontowała tych pogłosek – ani ich nie potwierdziła, ani im nie zaprzeczyła. Nie wiadomo również nic o nowym terminie ceremonii.

Byłby to drugi rok z rzędu, kiedy uroczystość przełożono z powodu koronawirusa. Jak myślicie, czy wydarzenie jednak odbędzie się planowo?

Grammy 2022 stoją pod znakiem zapytania. 64. ceremonia wręczenia nagród miała odbyć się 31 stycznia, lecz gala prawdopodobnie zostanie odroczona. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Grammy 2022: w oczekiwaniu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →