kadr z serialu „Kulawe konie” (fot. Apple TV+)

Gary Oldman zapowiada przejście na aktorską emeryturę. Wiadomo, kiedy to nastąpi


21 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gary Oldman jest bliski przejścia na aktorską emeryturę. Chociaż przed Brytyjczykiem jest jeszcze kilka występów, to wiadomo już, kiedy aktor zamierza zrezygnować.

Gary Oldman o emeryturze

Kilka miesięcy temu Gary Oldman wspominał o tym, że być może czas zakończyć swoją pełną sukcesów karierę. Teraz aktor wyjawił, że ma już wizję tego, jak zamierza „zejść ze sceny”. Oldman występuje obecnie w serialu Kulawe konie, którego drugi sezon w grudniu trafi na Apple TV+. Aktor wciela się w postać Jacksona Lamba, byłego szpiega MI5. Produkcja otrzymała już zamówienie na dwa kolejne sezony i wygląda na to, że Jackson Lamb będzie ostatnią rolą aktora.

Miałem karierę godną pozazdroszczenia, ale prawda jest taka, że kariery z czasem gasną. Poza aktorstwem interesują mnie także inne rzeczy. Kiedy jesteś młody, myślisz, że będziesz w stanie robić wszystko, ale lata lecą. W przyszłym roku skończę 65 lat, siedemdziesiątka jest tuż za rogiem. Nie chcę nadal być aktywnym aktorem w wieku osiemdziesięciu lat. Byłbym bardzo zaszczycony i szczęśliwy, gdybym mógł wystąpić jako Jackson Lamb i po tym zakończyć karierę

– wyznał aktor w rozmowie dla The Times.

Kulawe konie to serial na podstawie serii szpiegowskich książek Micka HerronaSlough House. Agent MI5 River Cartwright popełnia poważny błąd podczas ćwiczeń w terenie i pod groźbą zwolnienia zostaje zdegradowany oraz zesłany do Slough House – swoistego „czyśćca” dla byłych agentów MI5, przeniesionych tam za narkotyki, pijaństwo czy wpadki operacyjne. Nudnej, papierkowej roboty nie ułatwia im również ich przełożony, często będący pod wpływem alkoholu Jackson Lamb. Premiera drugiego sezonu Kulawych koni już 2 grudnia.

Kulawe konie – zwiastun drugiego sezonu

Gary Oldman – żyjąca legenda

Gary Oldman ma na swoim koncie ponad sto aktorskich ról. Brytyjczyk zaczynał na scenach teatru, a pierwszym filmem, w jakim wystąpił, było Remembrance z 1982 roku. Przełomem była dla niego rola Sida Viciousa, basisty Sex Pistols, w filmie Sid i Nancy. Oldman wystąpił w takich produkcjach, jak Prawdziwy romans, Drakula, Piaty element, Leon Zawodowiec, seria Harry Potter, trylogia Batman Christophera Nolana, Szpieg czy Czas mroku, za który dostał swojego pierwszego Oscara w karierze. W przyszłym roku ponownie zobaczymy go u Christophera Nolana. W obrazie Oppenheimer Oldman zagra prezydenta Harry’ego Trumana.

Gary Oldman jest bliski przejścia na aktorską emeryturę. Chociaż przed Brytyjczykiem jest jeszcze kilka występów, to wiadomo już, kiedy aktor zamierza zrezygnować. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →