Fryderyki 2020 – już za chwilę poznamy laureatów


10 września 2020

Podziel się newsem:

Fryderyki 2020 jednak zostaną przyznane. Gali co prawda nie będzie, ale już niedługo poznamy listę laureatów. Sprawdźcie szczegóły.

Zła passa Fryderyków 2020 przerwana. Co z galą?

O tegorocznych Fryderykach wielu zdążyło już pewnie zapomnieć. I nic w tym dziwnego, ponieważ organizatorzy prestiżowej gali, po fali niezbyt przychylnych komentarzy ze strony fanów, branży muzycznej, jak i samych artystów postanowili ten trudny czas po prostu przemilczeć.

Fryderyki 2020 nie miały jednak łatwo. Data tegorocznej gali przypadła dokładnie na moment, w którym COVID-19 zaczął opanowywać Polskę, a władze kraju zaczęły wprowadzać kategoryczne zakazy organizacji jakichkolwiek imprez masowych. W związku z nałożonymi obostrzeniami, zaplanowana na 14 marca gala, mająca wyłonić laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej, która ponownie miała się odbyć w Katowicach, w ostatniej chwili musiała zostać odwołana.

fryderyki 2020 transmisja

Organizatorzy zostali z przygotowaną infrastrukturą, podpisanymi umowami o współpracy, niezadowolonymi głosami fanów i nierzadko roszczeniowymi postawami artystów, domagających się potraktowania ich poważnie i nie bagatelizowania najważniejszych nagród muzycznych w kraju za tak istotny i muzycznie obfity rok, jakim był 2019.

Przedstawiciele ZPAV zapewnili, że wrócą z nowym pomysłem na rozwiązanie tej sytuacji tak, aby wszystkie strony ucierpiały jak najmniej. Długo, bo długo (dokładnie pół roku) musieliśmy czekać na informację co dalej z Fryderykami 2020, ale wreszcie jest.

Fryderyki 2020 w Internecie – gala odwołana, ale już niedługo poznamy laureatów

Już 1 października poznamy laureatów muzycznych nagród w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Ogłoszenie będzie miało miejsce podczas konferencji prasowej, która wystartuje o godzinie 13:00 i będzie transmitowana na żywo w Internecie, na portalu interia.pl, antenie Radia Zet oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal.

fryderyki 2020 transmisja

Co z wręczeniem statuetek? W tym roku nie będzie to możliwe, ale co się odwlecze, to nie uciecze! Tegoroczni laureaci otrzymają swoje Fryderyki podczas przyszłorocznej edycji Fryderyk Festiwal.

Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu ZPAV, mówi o obranym przez organizatorów rozwiązaniu:

Po wielu analizach i konsultacjach zdecydowaliśmy o ogłoszeniu laureatów tegorocznych nagród jeszcze w tym roku, podczas uroczystej konferencji prasowej transmitowanej online na kanałach naszych oraz naszych partnerów. Wręczenie statuetek zaplanowaliśmy natomiast jako specjalne prestiżowe wydarzenie, które odbędzie się w ramach przyszłorocznej edycji Fryderyk Festiwal. Przyjęte przez nas rozwiązanie pozwoli laureatom edycji 2020 już teraz świętować swój sukces i posługiwać się zaszczytnym tytułem zdobywcy Fryderyka. Na statuetki trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, ale dzięki temu będziemy mogli zapewnić odpowiednią rangę tak ważnego dla każdego artysty wydarzenia, jakim jest wręczenie nagrody Fryderyk – w należytej oprawie, z udziałem publiczności i koleżanek i kolegów z branży.

fryderyki 2020 transmisja

W oficjalnym oświadczeniu na stornie ZPAV czytamy również:

W oczekiwaniu na zmianę wytycznych związanych z organizacją koncertów organizatorzy konkursu wstrzymywali się z ogłoszeniem laureatów, uważnie analizując bieżącą sytuację. Te kilka miesięcy dały jasny obraz tego, jak skutki pandemii wyjątkowo boleśnie dotykają sektor muzyczny, uświadamiając jednocześnie niepewną przyszłość branży koncertowej. To największy od dziesięcioleci kryzys, z jakim musi mierzyć się całe środowisko. Funkcjonując w tych trudnych warunkach, zarząd Związku Producentów Audio Video (organizatora konkursu) poszukiwał najlepszych możliwych scenariuszy, które zagwarantowałyby godne i adekwatne do rangi nagrody zwieńczenie tegorocznej edycji.

Przypominamy listę nominowanych do nagród Fryderyki 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej

Fryderyki 2020 jednak zostaną przyznane. Gali co prawda nie będzie, ale już niedługo poznamy listę laureatów. Sprawdźcie szczegóły. Zła passa Fryderyków 2020 przerwana. Co z galą? O tegorocznych Fryderykach wielu zdążyło już pewnie zapomnieć. I nic w tym dziwnego, ponieważ organizatorzy prestiżowej gali, po fali niezbyt przychylnych komentarzy ze strony fanów, branży muzycznej, jak i […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →