[Aktualizacja] Fryderyki 2020 jednak się nie odbędą. Wyniki zostaną opublikowane w Internecie

Obserwuj nas na instagramie:

Związek Producentów Audio Video wydał oficjalne oświadczenie dotyczące odbycia się tegorocznego Fryderyk Festiwalu. Tegoroczna gala rozdania najważniejszych polskich nagród muzycznych nie dojdzie do skutku.

Nowa formuła Fryderyków

Fryderyk Festiwal wciąż ma pod górkę. Gala wręczenia najważniejszych nagród muzycznych w Polsce dopiero rok temu, z okazji 25. edycji zmieniła swoją formułę. Fryderyki rozrosły się dwóch dni, a oprócz gali odbył się również festiwal muzyczny i część konferencyjno-warsztatowa. Całość przeniosła się z Warszawy do Katowic, a zarówno w prestiżowej gali jak i w festiwalu udział mógł wziąć każdy fan muzyki.

Po minionej edycji organizatorzy musieli zmierzyć się z falą negatywnych komentarzy dotyczących organizacji całej imprezy. Niestety nie będą mieli okazji, aby poprawić zeszłoroczne błędów w tym roku, gdyż Fryderyk Festiwal się nie odbędzie.

Frydery Festiwal 2020

Fryderyk Festiwal 2020 odwołany

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 i zwiększoną liczbą zachorowań na chorobę COVID-19 w Polsce, Premier Morawiecki wprowadził nakaz odwołania wszelkich imprez masowych w najbliższym czasie. Przypomnijmy, że kryteria imprez masowych to minimum 500 osób w pomieszczeniu zamkniętym i minimum 1000 na otwartej przestrzeni. Fryderyk Festiwal zdecydowanie przekroczyłby te liczby.

W związku z tym organizatorzy podjęli niełatwą decyzję o odwołaniu dla publiczności wydarzeń zaplanowanych na 14 i 15 marca 2020 roku. Część festiwalowa w ogóle się nie odbędzie. Gala wręczenia statuetek ma się oczywiście odbyć, nie jest jednak jeszcze pewne czy wydarzy się to zgodnie z planem, czy wydarzenie, jak wiele innych imprez muzycznych, również zostanie przesunięte na nowy termin. Organizatorzy wystosują odpowiednie oświadczenie w ciągu kilku godzin.

Aktualizacja 11.03.2020

Dziś organizatorzy wydarzenia w kolejnym oświadczeniu poinformowali, że wręczenie nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu bez udziału publiczności również się nie odbędzie. W komunikacie czytamy:

Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych.

Tegoroczni zwycięzcy zostaną ogłoszeni 17 marca, na stronie fryderyki.pl oraz w mediach społecznościowych FRYDERYK Festiwal.

fryderyk festiwal 2020

Miałeś być na Fryderykach? Sprawdź jak oddać bilet.

Oczywiście wszystkie bilety, jakie fani zakupili na Fryderyk Festiwal (zarówno na galę jak i na część koncertową) podlegają zwrotowi, a ich nabywcy otrzymają z powrotem równowartość biletów. Wszelkie informacje na temat tego jak zwrócić bilety na Fryderyk Festiwal znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy (TUTAJ!).

Związek Producentów Audio Video wydał oficjalne oświadczenie dotyczące odbycia się tegorocznego Fryderyk Festiwalu. Tegoroczna gala rozdania najważniejszych polskich nagród muzycznych nie dojdzie do skutku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →