źródło: Hulu

Twierdzi, że wymyślił kultowy smak chrupków. Film o byłym dozorcy nakręciła Eva Longoria

Obserwuj nas na instagramie:

W filmie Flamin’ Hot Jesse Garcia wciela się w Richarda Montañeza – dozorcę w jednym z zakładów firmy Frito-Lay, który wpada na genialny pomysł. Produkcja jest rzekomo oparta na faktach, choć istnieją różne teorie dotyczące słynnego „chrupkowego wynalazku”.

Chrupkowy eksperyment

Swoją historię Montañez opisał w 2013 r. w książkowej autobiografii pt. A Boy, a Burrito and a Cookie: From Janitor to Executive. Tytuł, w którego drugiej części pada fraza „od dozorcy do kierownika”, idealnie w skrócie podsumowuje karierę Amerykanina o meksykańskich korzeniach. Jak twierdzi mężczyzna, który na początku lat 90. pracował właśnie jako dozorca w fabryce produkującej popularne Cheetosy, postanowił przeprowadzić wówczas mały eksperyment. Zabrał do domu trochę nieprzyprawionych chrupków i przyrządził je po swojemu, korzystając z przypraw inspirowanych meksykańskim street foodem, a konkretnie pikantną kukurydzą.

Flamin' Hot Longoria
źródło: Hulu

Kultowa przekąska

Nowo powstały produkt Montañez przedstawił prezesowi firmy Frito-Lay, odwołując się m.in. do rosnącego latynoskiego rynku zbytu. Pół roku później pierwsze testowe partie chrupków zjechały z taśmy produkcyjnej, Montañez awansował, a w 1992 roku Cheetosy o smaku Flamin’ Hot można już było kupić w całym kraju. Dziś uchodzą za jedne z najbardziej popularnych i kultowych przekąsek – pojawiają się w tekstach piosenek, serialach, a także królują w mediach społecznościowych. W Polsce nie znajdziecie ich w każdym sklepie, ale łatwo można się na nie natknąć w sklepach z importowanymi słodyczami i przekąskami. Tu Flamin’ Hot Cheetos gościnnie w serialu Atlanta:

Kilka wątpliwości

Pozostaje tylko pytanie: czy Richard Montañez naprawdę wynalazł smak Flamin’ Hot Cheetos? W tej sprawie od wielu lat pojawiają się kontrowersje – np. w postaci artykułu z „Los Angeles Times”, który powoływał się na licznych świadków podważających historię sukcesu w stylu „od pucybuta do milionera”. Film, który wyreżyserowała dla Hulu popularna aktorka i reżyserka Eva Longoria (Gotowe na wszystko), wydaje się jednak podtrzymywać legendę byłego dozorcy, który zbił na swojej opowieści fortunę. Flamin’ Hot póki co trafi na platformę Hulu, ale w Polsce zapewne doczeka się premiery na platformie HBO Max. Poniżej zwiastun produkcji, w której oprócz grającego główną rolę Jesse’ego Garcię dostrzec można znanego m.in. z Detektywa Monka Tony’ego Shalhouba:

W filmie Flamin’ Hot Jesse Garcia wciela się w Richarda Montañeza – dozorcę w jednym z zakładów firmy Frito-Lay, który wpada na genialny pomysł. Produkcja jest rzekomo oparta na faktach, choć istnieją różne teorie dotyczące słynnego „chrupkowego wynalazku”. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →