fot. Neon

Ferrari”: Adam Driver w zwiastunie filmu o twórcy legendarnej marki


30 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Film Ferrari Michaela Manna z Adamem Driverem zadebiutuje podczas rozpoczynającego się dziś 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Życie Enzo – idealny scenariusz na dobry film

Amerykański aktor wcieli się w byłego włoskiego kierowcę i przedsiębiorcę. Jest 1957 rok, a Enzo Ferrari zmaga się z problemami finansowymi oraz rodzinnymi, przygotowując jednocześnie do wyścigu Mille Miglia. Widmo bankructwa, śmierć syna, pojawienie się na horyzoncie nieślubnego dziecka i pragnienie wygrania zdradliwego wyścigu na dystansie 1000 mil rozgrywającego się w północnych Włoszech – brzmi to wszystko jak scenariusz na dobry film.

Kolejny film o legendzie motoryzacji

Ferrari wyreżyserował twórca Gorączki, Miami Vice i Ostatniego Mohikanina, Michael Mann. To nie pierwszy film o Enzo – w 2003 roku powstała włoska produkcja, za kamerą której stanął Carlo Carlei. Twórca potęgi włoskiej marki motoryzacyjnej został sportretowany też w 2019 r. przez Remo Girone w Le Mans ’66, jednak była to jedynie drugoplanowa postać.

Ferrari
fot. Neon

Marzenie Michaela Manna

Michael Mann od lat planował nakręcić film o Enzo – mówił i marzył o nim od ponad dwóch dekad, a my czytaliśmy liczne plotki o możliwej obsadzie. Padały takie nazwiska, jak Christian Bale i Hugh Jackman. Finalnie historyczną postać zagra znany z Historii małżeńskiej, Domu Gucci czy Anette Adam Driver. W filmie pojawią się tze m.in. Penélope Cruz (Matki równoległe), Shailene Woodley (Wielkie kłamstewka), Jack O’Connell (Skins) i Patrick Dempsey (Chirurdzy).

Obejrzyj zwiastun Ferrari:

Film Ferrari Michaela Manna z Adamem Driverem zadebiutuje podczas rozpoczynającego się dziś 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Życie Enzo – idealny scenariusz na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →