fot. Hubert Grygielewicz

Enea Edison Festival 2022 z kolejnymi ogłoszeniami! Kto zasili line-up wydarzenia?


24 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Enea Edison Festival z kolejnymi muzycznymi nazwiskami. Kogo usłyszymy na scenach w podpoznańskim Baranowie?

Enea Edison Festival i nowi artyści na scenach!

Dwie położone w malowniczej scenerii estrady, przeróżne atrakcje i otoczenie znajdujące się z dala od zgiełku miasta – tak właśnie prezentuje się klimat, jaki serwuje nam stacjonujący w Baranowie festiwal. Na stronę internetową wydarzenia wleciały właśnie kolejne ogłoszenia, które jasno pokazują nam, że Enea Edison stanie się tegoroczną perłą wśród muzycznych widowisk. Kto dołączy do znanych nam już artystów z pierwszego ogłoszenia? Sprawdźcie!

Enea Edison
Tegoroczna edycja Enea Edison Festival/ fot. materiały prasowe

Enea Edison Festival odbywa się w scenerii Jeziora Kierskiego na terenie Best Western Hotel Edison. Od centrum Poznania to zaledwie kwadrans jazdy samochodem, co sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek. Relaks i muzyczną zabawę na najwyższym poziomie zapewnią koncerty wyjątkowych artystów – gwiazd festiwalu.

Przeczytaj także: Enea Edison Festival z pierwszymi ogłoszeniami. Kto otwiera line-up festiwalu?

Na festiwalowy line-up złożą się jednak nie tylko występy twórców wyznaczających muzyczne trendy i artystów doskonale znanych z radiowych anten czy platform streamingowych. Podczas Enea Edison Festival tradycyjnie nie zabraknie też okrzykniętych mianem “muzycznych odkryć” debiutantów, stawiających pierwsze kroki w branży.

LemON na Enea Edison Festival 2022

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Formacja swoje pierwsze kroki stawiała na deskach telewizyjnego programu talent show – Must Be The Music. Obecnie grupa LemON świętuje również dziesięciolecie scenicznej obecności. Dołączcie do obchodów tego hucznego jubileuszu!

LemON – Papier, posłuchaj!

Jagoda Kret na Enea Edison Festival 2022

Jagoda Kret to 27-letnia wokalistka pochodząca z gór. Pisze teksty i współkomponuje swoje dźwięki. Jest finalistką III edycji muzycznego show The Voice of Poland. Jej muzyka to zbiór „brudnych”, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień i folkowych melodii. Debiutancki album O Samym Braku Stabilności stał się niepodważalnym dowodem na to, że Jagoda ma w sobie ogromne pokłady talentu. Nowy repertuar wybrzmi dla Was prosto z festiwalowych scen!

Jagoda Kret – Błogostan, posłuchaj!

Luna na Enea Edison Festival 2022

Artystka, która urwała się z zupełnie innej galaktyki. Jej tajemnicze piosenki zabierają nas w kosmiczne sfery, które LUNA sama kocha, ponieważ jej pseudonim sceniczny wziął się od samego księżyca. To magiczna i niepowtarzalna osobowość, którą będziecie mogli podziwiać już tego lata. Wyczekujcie także albumu Luny, który ukaże się już w kwietniu!

LUNA – Zgaś, posłuchaj!

Martin Lange na Enea Edison Festival 2022

Duet Martin Lange tworzą Michał Lange i Marcin Makowiec. Panowie to bardzo utalentowani muzycy, którzy na swoim koncie mają współpracę ze znanymi wokalistami – między innymi z Ofelią, Rosalie czy też Michałem Szpakiem. Ich muzyka to połączenie popowych bitów z rockową zadziornością. Wszystko to obudowane jest również w bardzo klimatyczne teksty, które będziecie mieli okazje usłyszeć na baranowskiej scenie!

Martin Lange – Kłamiesz, posłuchaj!

Lordofon na Enea Edison Festival 2022

Warszawska formacja założona przez Macieja Poredę i Michała Jurka zaprezentuje na scenie oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany, poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future, aż po współczesny trap. Ich debiutancki album Koło jest swoistym powrotem do starych stylów muzycznych, do których artyści przenoszą się razem z fanami podczas koncertów!

Lordofon – Grawitacja, posłuchaj!

KROKI na Enea Edison Festival 2022

Kroki to zespół, który tworzą: producent Szatt, wokalista Jakub Goleniowski i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka. W swojej twórczości łączą brzmienia eksperymentalnej elektroniki, którą podsyca charakterystyczny głos frontmana. Ich muzyczną spójność będziecie mogli ocenić na żywo podczas tegorocznego festiwalu.

Kroki – Frazy, posłuchaj!

Enea Edison Festival z kolejnymi muzycznymi nazwiskami. Kogo usłyszymy na scenach w podpoznańskim Baranowie? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Enea Edison Festival i nowi artyści na scenach! Dwie położone […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →