fot. Anwar Hussein

Serial czy urodzinowy koncert? W rolach głównych Paul McCartney i królowa Elżbieta II


12 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W Internecie po raz kolejny pojawiła się historia, w której główne role odgrywają Elżbieta II i Paul McCartney. Podzielił się nią kompozytor Angelo Badalamenti.

Elżbieta II kontra Paul McCartney

Śmierć brytyjskiej królowej poruszyła nie tylko Zjednoczone Królestwo i inne kraje, ale również i miała wpływ na popkulturę. Elżbieta II niewątpliwie była jej ogromną, integralną częścią. Wraz z odejściem monarchini w ubiegłym tygodniu, w Internecie zaczęły pojawiać się między innymi anegdotki z wydarzeń, w których uczestniczyła przez lata królowa. Po raz kolejny wrócił też wywiad z Angelo Badalamentim, kompozytorem muzyki serialowej i filmowej. Dlaczego? Artysta opowiedział o sytuacji, która rozegrała się pomiędzy ówczesną królową a Paulem McCartneyem.

Kiedy Miasteczko Twin Peaks zaczęło zdobywać popularność na świecie, poleciałem do Londynu, aby nawiązać współpracę z Paulem McCartneyem. Opowiedział mi pewną historię. Niedługo przed tym, jak się poznaliśmy, poproszono go, aby zagrał dla królowej Elżbiety II z okazji jej urodzin.

McCartney powiedział: „To wielki zaszczyt móc tu być, Wasza Wysokość. Zagram dla Waszej Wysokości koncert”. Królowa Elżbieta II odpowiedziała na to: „Przepraszam, ale nie mogę zostać. Jest za pięć ósma. Zaraz będzie lecieć Miasteczko Twin Peaks!”.

zdradził Badalamenti

The Beatles – Her Majesty

Elżbieta II w popkulturze

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Monarchini panowała przez 70 lat i 214 dni. Czyni ją to najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii, najdłużej panującą królową i drugim najdłużej panującym monarchą w ogóle. Po jej śmierci na brytyjski tron wstąpił jej najstarszy syn, Charles Windsor, który przyjął imię Karola III.

Elżbieta wielokrotnie przewijała się w tekstach kultury czy utworach muzycznych, między innymi w protest songach Sex Pistols i The Smiths. Była obecna też jako bohaterka filmów i seriali. Brytyjska aktorka Helen Mirren otrzymała Oscara za rolę monarchini w Królowej z 2006 roku, a nie mniejsze sukcesy święci serial The Crown. Wcielające się w Elżbietę II Claire Foy i Olivia Colman zdobyły za tę rolę Złote Globy. Piąty sezon produkcji ukaże się w listopadzie.

W Internecie po raz kolejny pojawiła się historia, w której główne role odgrywają Elżbieta II i Paul McCartney. Podzielił się nią kompozytor Angelo Badalamenti. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →