fot. Anwar Hussein

Serial czy urodzinowy koncert? W rolach głównych Paul McCartney i królowa Elżbieta II


12 września 2022

Podziel się newsem:

W Internecie po raz kolejny pojawiła się historia, w której główne role odgrywają Elżbieta II i Paul McCartney. Podzielił się nią kompozytor Angelo Badalamenti.

Elżbieta II kontra Paul McCartney

Śmierć brytyjskiej królowej poruszyła nie tylko Zjednoczone Królestwo i inne kraje, ale również i miała wpływ na popkulturę. Elżbieta II niewątpliwie była jej ogromną, integralną częścią. Wraz z odejściem monarchini w ubiegłym tygodniu, w Internecie zaczęły pojawiać się między innymi anegdotki z wydarzeń, w których uczestniczyła przez lata królowa. Po raz kolejny wrócił też wywiad z Angelo Badalamentim, kompozytorem muzyki serialowej i filmowej. Dlaczego? Artysta opowiedział o sytuacji, która rozegrała się pomiędzy ówczesną królową a Paulem McCartneyem.

Kiedy Miasteczko Twin Peaks zaczęło zdobywać popularność na świecie, poleciałem do Londynu, aby nawiązać współpracę z Paulem McCartneyem. Opowiedział mi pewną historię. Niedługo przed tym, jak się poznaliśmy, poproszono go, aby zagrał dla królowej Elżbiety II z okazji jej urodzin.

McCartney powiedział: „To wielki zaszczyt móc tu być, Wasza Wysokość. Zagram dla Waszej Wysokości koncert”. Królowa Elżbieta II odpowiedziała na to: „Przepraszam, ale nie mogę zostać. Jest za pięć ósma. Zaraz będzie lecieć Miasteczko Twin Peaks!”.

zdradził Badalamenti

The Beatles – Her Majesty

Elżbieta II w popkulturze

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Monarchini panowała przez 70 lat i 214 dni. Czyni ją to najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii, najdłużej panującą królową i drugim najdłużej panującym monarchą w ogóle. Po jej śmierci na brytyjski tron wstąpił jej najstarszy syn, Charles Windsor, który przyjął imię Karola III.

Elżbieta wielokrotnie przewijała się w tekstach kultury czy utworach muzycznych, między innymi w protest songach Sex Pistols i The Smiths. Była obecna też jako bohaterka filmów i seriali. Brytyjska aktorka Helen Mirren otrzymała Oscara za rolę monarchini w Królowej z 2006 roku, a nie mniejsze sukcesy święci serial The Crown. Wcielające się w Elżbietę II Claire Foy i Olivia Colman zdobyły za tę rolę Złote Globy. Piąty sezon produkcji ukaże się w listopadzie.

W Internecie po raz kolejny pojawiła się historia, w której główne role odgrywają Elżbieta II i Paul McCartney. Podzielił się nią kompozytor Angelo Badalamenti. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →