fot. Bartosz Maciejewski

Dziwna Wiosna daje popalić w najnowszym singlu “Ogień”


27 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dziwna Wiosna budzi się do życia i prezentuje pierwszą zapowiedź nadchodzącej płyty. Co, jak co, ale lepiej nie igrać z Ogniem.

Dziwna Wiosna wcale się nie skończyła

Debiutowali w zeszłym roku w pełnej mocy pandemicznych obostrzeń. Stąd ich nazwa i pewien cień, który przewija się przez praktycznie całą pierwszą płytę warszawskiego zespołu. Debiut Dziwnej Wiosny był bezkompromisowy, głośny, gitarowy: rock w pełnej swojej okazałości i… rzyganie porównaniami do Kings of Leon.

W ich muzyce nie tędy droga – szczególnie, że po Niepewności (niech to będzie przedstawienie całego krążka) idzie nowe i to już na pełnej. Drugi album grupy planowo ukaże się już tej jesieni (płyta rok po roku, szok), a zapowiada go singiel Ogień.

Przeczytaj: Dziwna Wiosna W Trzech Strzałach – „Świat nie chce przestać się walić” [wywiad]

Dziwna Wiosna ogień singiel
fot. Bartosz Maciejewski

Oni nie biorą jeńców

Jeśli o jakimś zespole można napisać, że nie pierdolą się w tańcu – to właśnie o nich. Dziwna Wiosna, wie czego chce, po co idzie i co dokładnie robi. Od dawna mówi się o tym, że rock umiera, a tu niespodzianka, bo znajdą się tacy awanturnicy, co zagrają ostro i balladowo, trochę w klimacie oldschoola, ale równocześnie tak, że z jakimiś ejtisami tego nie pomylisz.

Napisalibyśmy, że w Ogniu spotykają się echa Queens Of The Stone Age z grungem, srandżem, popem i Bijons, bla, bla, bla, ale tak naprawdę Ogień to wszystko to, co unikalnie dziwnowiosenne – połączenie emocji, melodii, rockandrollowego wpi***u oraz składnika X, którego – sorry – nie ma nikt inny. 

– podaje informacja prasowa

Zespół jesienią rusza w trasę podczas której zagra trzy koncerty w trzech różnych miastach. I najprawdopodobniej zaprezentuje się na scenie już z nowym materiałem. Dajcie Ognia i wpadajcie na koncerty, żeby posłuchać premier!

9 października 2022 roku – Warszawa, Klub Stodoła
20 października 2022 roku – Kraków, Zaścianek
27 października 2022 roku – Gdańsk, Drizzly Grizzly

Dziwna Wiosna – Ogień (Official Video), posłuchaj singla!

Dziwna Wiosna budzi się do życia i prezentuje pierwszą zapowiedź nadchodzącej płyty. Co, jak co, ale lepiej nie igrać z Ogniem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Dziwna Wiosna wcale […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →