okładka gry „Doom”

Modder uruchomił „Dooma” na komputerze pokładowym z traktora


16 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Oto kolejny dowód na to, że Doom może zostać odpalony na każdym sprzęcie z ekranem. Sick Codes uruchomił grę na komputerze z traktora.

Doom jako symulator farmy

Był już kalkulator zasilany ziemniakiem, kasy fiskalne, aparaty fotograficzne, skanery cen, a nawet testy ciążowe. O tym, że Doom może zostać uruchomiony na każdym urządzeniu czy też przedmiocie z ekranem bądź wyświetlaczem przekonujemy się bardzo często. Tym razem przyszła pora na komputer pokładowy z traktora John Deere. A dokonał tego australijski haker i modder Sick Codes. Podczas odbywającego się w Las Vegas konwentu DefCon 2022 Sick Codes chciał zwrócić uwagę na to, jak we współczesnych maszynach rolniczych ciężko jest dokonać napraw systemów komputerowych oraz jak małą kontrolę rolnicy mają nad pojazdami.

Wyzwólcie traktory! Chcemy, żeby rolnicy mieli możliwość naprawy swojego sprzętu, kiedy sytuacja tego wymaga. W obecnych czasach dotyczy to również oprogramowania zainstalowanego w pojazdach

– skomentował haker.

Sick Codes zhakował komputer z traktora i na tym nie poprzestał, bo z pomocą modderki Skelegant uruchomił na urządzeniu rolniczą wersję gry Doom. Cóż, kreatywność nie zna granic!

Doom – kamień milowy w grach

Doom zadebiutował w 1993 roku i jest jedną z najważniejszych gier w historii. Produkcja była jednym z pionierów w dziedzinie pierwszoosobowych strzelanek, gdyż pozwalała na poruszanie się w trójwymiarze. Na całą franczyzę składa się między innymi pięć gier, w których gracz wciela się w bezimiennego, kosmicznego marine, stawiając czoła hordom demonów i potworów z piekła. Seria Doom jest oceniana bardzo dobrze i stała się także katalizatorem do powstania kilku książek i filmów. Ostatnia z gier, Doom Eternal, ukazała się w 2020 roku.

Sprawdź także: Gothic 1 doczekał się remake’u! Pierwszy trailer już dostępny

Oto kolejny dowód na to, że Doom może zostać odpalony na każdym sprzęcie z ekranem. Sick Codes uruchomił grę na komputerze z traktora. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →