fot. Patryk Ulatowski/PoBuchu Group

Diversity Festival, czyli przełomowy festiwal na Podlasiu


07 lipca 2021

Podziel się newsem:

Diversity Festival 2021 to pierwsza edycja tej szczególnej imprezy. Eventowi przyszło debiutować w trudnych czasach, lecz organizatorzy stają na rzęsach, by impreza odbyła się tak, jak to zaplanowali. Rap i elektronika, muzyczne doznania z możliwie najwyższej półki – wiecie co robić. W sierpniu kierujcie się na Podlasie.

Diversity Festival 2021 – fest impreza na Podlasiu

Drugiego takiego wydarzenia raczej nie znajdziecie. Diversity Festival to być może i zupełny świeżak, jeżeli chodzi o wydarzenia rozgrywające się na muzycznej mapie Polski, ale od razu mocno zaznacza swoją obecność i można pokusić się o stwierdzenie, że swój pierwszy sezon zacznie z wysokiego C. Impreza odbędzie się w dość nietypowej lokalizacji, a mianowicie na wschodzie Polski, w malowniczym Radzyniu Podlaskim. Oprócz miejsca, to, co wyróżnia ów event i zarazem to, co przyciągnie na niego tłumy, to oczywiście bardzo przekrojowy line-up. Przekrojowy, ale jednak konkretny. Nie jest to kolejne wydarzenie o profilu festynu, grającego na zasadzie „dla każdego coś miłego”.

Organizatorzy postawili na konkrety i wydaje mi się, że bardzo słusznie. W tym roku skład festiwalu opiera się przede wszystkim o artystów związanych z elektroniką oraz rapem. Już w sierpniu w Radzyniu Podlaskim usłyszycie przedstawicieli tak starej rapowej szkoły, jak i tych, którzy bujają publikę w bardziej newchoolowym stylu, a także utytułowanych DJ-ów, grających na największych imprezach elektronicznych.

Przeczytaj: FEST Festival – kto i jak może wejść na teren imprezy?

Diversity Festival – przegląd line-upu

Organizatorzy zapewniają, że podczas sierpniowej imprezy na Podlasiu uczestników czeka szereg atrakcji – także tych poza muzycznych. Obowiązkowa na takich wydarzeniach strefa chill oraz gastro, a także – co nietypowe, miejscówki, w których chętni będą mogli podrasować swój festiwalowy look. Ale, bez zbędnego przedłużania – przedstawiamy artystów Diversity Festival 2021.

Paluch, Kartky, FAFAQ, DJ HUDY, ALLEN & KBD, Kade, Plinio, HUBERTO & DUBI oraz MIKE LYNX – oto skład, który wystąpi już 14 sierpnia w Radzyniu Podlaskim.

Diversity Festival 2021 bilety line-up
materiały promocyjne

Wywiad z Alanem Dąbkowskim – organizatorem Diversity Festival

Maja Kozłowska, Rytmy.pl: Skąd pomysł, żeby imprezę taką, jak Diversity Festival zorganizować akurat na Podlasiu? Jest tam odpowiedni target, czy może chodziło o ukulturalnienie tej części Polski?

Alan Dąbkowski, Diversity Festival: Diversity, jak sama nazwa wskazuje – różnorodność. Tworzymy festiwal, jakiego we wschodniej części Polski jeszcze nie było. Chcemy pokazać ludziom, że muzyka nie ogranicza się do jednego czy dwóch gatunków muzycznych. Sami, chcąc uczestniczyć w takiej imprezie, musieliśmy przemierzać wiele kilometrów w inne regiony Polski, stąd też pomysł, żeby zorganizować takie wydarzenie na wschodzie. Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza to darmowe atrakcje dla wszystkich chętnych obok terenu festiwalu – różne pokazy, wystawy, również dużo atrakcji dla najmłodszych. Druga część to występy gwiazd już na wydzielonym terenie, gdzie także przygotowujemy wiele atrakcji i niespodzianek dla wszystkich uczestników.

Dalekosiężne plany na przyszłość

Diversity Festival łączy w line-upie hip-hop z elektroniką. Łatwo przyszło Wam, jako organizatorom, znaleźć punkt styczny między tymi gatunkami?

Alan Dąbkowski: Każdy artysta, który wystąpi na naszym festiwalu zaprezentuje inny styl muzyczny. Oprócz występów DJ-ów, chcieliśmy, aby na imprezie odbywały się też występy wokalne. W tym roku padło głównie na hip-hop. W kolejnych latach chcemy rozbudowywać festiwal m.in. zwiększyć ilość scen, a co za tym idzie, zaprosić większe grono artystów.

To będzie pierwsza edycja Diversity Festival. Ze względu na pandemię, wydarzenie raz zostało przeniesione – miało odbyć się w czerwcu, finalnie zaplanowane jest na sierpień. Musieliście mocno walczyć o to, by w ogóle móc je zorganizować?

Alan Dąbkowski: Ze względu na niekorzystne decyzje rządu, w czerwcu nie moglibyśmy zorganizować festiwalu w takiej formie, jak planowaliśmy, stąd też decyzja o przesunięciu imprezy. Mogliśmy zrezygnować i przesunąć imprezę na kolejny rok, jednak nie poddaliśmy się i dołożyliśmy starań, aby festiwal odbył się jeszcze tego lata. Wielkim wyzwaniem było zachowanie line-up’u imprezy i praktycznie udało nam się utrzymać prawie cały ogłoszony skład z wyjątkiem duetu DJ KUBA & NEITAN. Ich miejsce wypełni Fafaq – ceniony na całym świecie DJ i producent muzyczny.

Diversity Festival 2021 bilety line-up

Festiwale w czasie pandemii

Co kiedyś było dla organizatora festiwalu największym wyzwaniem i dla porównania, co jest nim teraz? Coś się zmieniło?

Alan Dąbkowski: Żyjemy obecnie w trudnych czasach, szczególnie ciężkich dla branży kulturalno-rozrywkowej. Ciężko jest cokolwiek realnie zaplanować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, gdyż nikt nie wie, co będzie za miesiąc czy dwa. Do kwestii organizacyjnych dochodzą wszystkie wątki związane z COVID-19, co jest dodatkowym utrudnieniem w zorganizowaniu festiwalu. W przypadku największych wydarzeń w Polsce i za granicą mamy kwestie związane z przelotami artystów z różnych stron świata. Osobiście uważam, że obecnie zorganizowanie dużego festiwalu muzycznego to nie lada wyzwanie.

Dlaczego warto wybrać się na Diversity Festival? Na facebookowym opisie została wyszczególniona oprawa wizualna – znaczy, uczestnicy będą mogli spodziewać się fajerwerków w odsłonie audio-video?

Alan Dąbkowski: Diversity Festival to będzie wspaniała przygoda muzyczna, połączona z niesamowitym oświetleniem oraz dodatkami scenicznymi. Kolejnym plusem jest to, że wydarzenie odbędzie się w parku, gdzie będzie panował niesamowity festiwalowy klimat, niemalże w samym centrum miasta. Kto się wybierze na ten wydarzenie, to z pewnością nie będzie zawiedziony i z tego miejsca zapraszam wszystkich już 14 sierpnia do Radzynia Podlaskiego.

Już wkrótce – 9 lipca, Diversity Festival przejmie Instagram Idę w Tango. Śledźcie nasz profil na social mediach i nie przegapcie efektów tej współpracy i wymiany energii.

Diversity Festival – 14 sierpnia – Radzyń Podlaski – bilety

Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia na wschodzie Polski, w Parku w Radzyniu Podlaskim. Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl.

Diversity Festival 2021 to pierwsza edycja tej szczególnej imprezy. Eventowi przyszło debiutować w trudnych czasach, lecz organizatorzy stają na rzęsach, by impreza odbyła się tak, jak to zaplanowali. Rap i elektronika, muzyczne doznania z możliwie najwyższej półki – wiecie co robić. W sierpniu kierujcie się na Podlasie. Diversity Festival 2021 – fest impreza na Podlasiu […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Diversity Festival | 14 sierpnia | Radzyń Podlaski

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →