Powstanie nowa Diuna – jako serial lub film


23 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Jeśli melanż kojarzy Wam się z niesamowita substancją, pozwalającą podróżować między planetami i rozszerzać swoją jaźń, czeka na Was dobra wiadomość. Diuna może doczekać się serialu lub nowej kinowej ekranizacji.

Legendary, czyli studio odpowiedzialne m.in. za produkcję Jurrasic World, trylogię Mrocznego Rycerza oraz 300, przejęło prawa do stworzenia na podstawie książki Franka Herberta filmów na mały i duży ekran.

Diuna została wydana po raz pierwszy w 1965 roku (1985 w Polsce) i opowiada historię rodu Atrydów. To jedna z najbardziej uznanych powieści science-fiction. Doczekała się swojej ekranizacji w latach 80., w której zagrali m.in. Kyle MacLachlan, Sting, Patrick Stewart i sam reżyser – David Lynch.

Atrydzi dostali w panowanie pustynną planetę Arrakis (inaczej Diuna), zamieszkałą przez gigantyczne czerwie i lud Fremenów. To jedyny świat, na którym wydobywany jest melanż, zwany także przyprawą. Przedłużał życie, pozwalał zobaczyć przyszłość, zwiększyć inteligencję, ale też powodował zmianę koloru oczu na niebieski i uzależniał. Możecie się domyślić, dlaczego cała kosmiczna cywilizacja walczyła o dostęp do melanżu.

Oryginał Lyncha jest dość specyficzny. Powolne tempo połączone z efektami specjalnymi, które nie robią już wrażenia oraz dość chaotyczna fabuła – to wszystko powoduje, że film posiada tylu samo zwolenników, co antyfanów. Nowa odsłona będzie produkowana przez Mary Parent i Thomasa Tulla, odpowiedzialnych za wiele filmów akcji, a także Cale’a Boytera, który ma na swoim koncie filmy Głupi i głupszy 2: Kiedy Harry poznał Lloyda i Ugotowanych. Nie wiemy, co o tym myśleć – może być ciekawie…

Nie tylko Ghost in the Shell – top 10 nieoczywistych filmów cyberpunkowych

Jeśli melanż kojarzy Wam się z niesamowita substancją, pozwalającą podróżować między planetami i rozszerzać swoją jaźń, czeka na Was dobra wiadomość. Diuna może doczekać się serialu lub nowej kinowej ekranizacji. Legendary, czyli studio odpowiedzialne m.in. za produkcję Jurrasic World, trylogię Mrocznego Rycerza oraz 300, przejęło prawa do stworzenia na podstawie książki Franka Herberta filmów na […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →