Denzel Washington jako Makbet w pierwszym zwiastunie filmu Joela Coena


21 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji Makbeta. Tym razem w roli głównej zobaczymy Denzela Washingtona.

Makbet – akt I

Z tragedią autorstwa Williama Shakespeare’a mierzyli się już jedni z najpopularniejszych reżyserów w historii kina – w 1948 roku zrobił to Orson Welles, który także zagrał rolę Makbeta. Swoją wizję przedstawiał także Akira Kurosawa, kiedy w 1957 roku ukazał się Tron we krwi. Film przeniósł jednak akcję ze średniowiecznej Szkocji do feudalnej Japonii, osadzając w głównej roli samurajów. Za sprawą Romana Polańskiego, w 1971 roku poznaliśmy także polskie spojrzenie na historię o władcy. Obraz był pierwszym, który polski reżyser nakręcił po wydarzeniach, które rozegrały się w sierpniu 1969 roku przy Cielo Drive, kiedy życie straciła między innymi Sharon Tate, ówczesna żona Polańskiego.

Ostatnią większą ekranizacją Makbeta jest film w reżyserii Justina Kurzela, który na ekrany trafił w 2015 roku. Główne role zagrali w nim Michael Fassbender i Marion Cotillard. Teraz za tragedię Shakespeare’a zabrał się Joel Coen. Będzie to pierwszy film, który nakręcił bez swojego brata, Ethana.

Denzel Washington jako Makbet w pierwszym zwiastunie filmu Joela Coena
The Tragedy of Macbeth / New York Film Festival

Makbet po raz kolejny

Makbet, szkocki lord i dowódca wojsk króla Dunkana, spotyka trzy wiedźmy, które przepowiadają mu królewską przyszłość. Zaślepiony żądzą władzy Makbet za wszelką cenę pragnie zdobyć tron.

W filmie Joela Coena, który powstał dla A24, tytułową rolę zagra Denzel Washington. W rolę Lady Makbet wcieli się Frances McDormand. Króla Dunkana zagra Brendan Gleeson, zaś swoje spojrzenie na Malkolma przedstawi Harry Melling. Film trafi do kin 25 grudnia, a już 14 stycznia pojawi się na Apple TV+. Sprawdźcie zwiastun!

The Tragedy of Macbeth, zobacz zwiastun

W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji Makbeta. Tym razem w roli głównej zobaczymy Denzela Washingtona. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Makbet – akt I Z tragedią autorstwa Williama […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →