Denzel Washington jako Makbet w pierwszym zwiastunie filmu Joela Coena


21 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji Makbeta. Tym razem w roli głównej zobaczymy Denzela Washingtona.

Makbet – akt I

Z tragedią autorstwa Williama Shakespeare’a mierzyli się już jedni z najpopularniejszych reżyserów w historii kina – w 1948 roku zrobił to Orson Welles, który także zagrał rolę Makbeta. Swoją wizję przedstawiał także Akira Kurosawa, kiedy w 1957 roku ukazał się Tron we krwi. Film przeniósł jednak akcję ze średniowiecznej Szkocji do feudalnej Japonii, osadzając w głównej roli samurajów. Za sprawą Romana Polańskiego, w 1971 roku poznaliśmy także polskie spojrzenie na historię o władcy. Obraz był pierwszym, który polski reżyser nakręcił po wydarzeniach, które rozegrały się w sierpniu 1969 roku przy Cielo Drive, kiedy życie straciła między innymi Sharon Tate, ówczesna żona Polańskiego.

Ostatnią większą ekranizacją Makbeta jest film w reżyserii Justina Kurzela, który na ekrany trafił w 2015 roku. Główne role zagrali w nim Michael Fassbender i Marion Cotillard. Teraz za tragedię Shakespeare’a zabrał się Joel Coen. Będzie to pierwszy film, który nakręcił bez swojego brata, Ethana.

Denzel Washington jako Makbet w pierwszym zwiastunie filmu Joela Coena
The Tragedy of Macbeth / New York Film Festival

Makbet po raz kolejny

Makbet, szkocki lord i dowódca wojsk króla Dunkana, spotyka trzy wiedźmy, które przepowiadają mu królewską przyszłość. Zaślepiony żądzą władzy Makbet za wszelką cenę pragnie zdobyć tron.

W filmie Joela Coena, który powstał dla A24, tytułową rolę zagra Denzel Washington. W rolę Lady Makbet wcieli się Frances McDormand. Króla Dunkana zagra Brendan Gleeson, zaś swoje spojrzenie na Malkolma przedstawi Harry Melling. Film trafi do kin 25 grudnia, a już 14 stycznia pojawi się na Apple TV+. Sprawdźcie zwiastun!

The Tragedy of Macbeth, zobacz zwiastun

W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji Makbeta. Tym razem w roli głównej zobaczymy Denzela Washingtona. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Makbet – akt I Z tragedią autorstwa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →