Denzel Washington jako Makbet w pierwszym zwiastunie filmu Joela Coena


21 września 2021

Podziel się newsem:

W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji Makbeta. Tym razem w roli głównej zobaczymy Denzela Washingtona.

Makbet – akt I

Z tragedią autorstwa Williama Shakespeare’a mierzyli się już jedni z najpopularniejszych reżyserów w historii kina – w 1948 roku zrobił to Orson Welles, który także zagrał rolę Makbeta. Swoją wizję przedstawiał także Akira Kurosawa, kiedy w 1957 roku ukazał się Tron we krwi. Film przeniósł jednak akcję ze średniowiecznej Szkocji do feudalnej Japonii, osadzając w głównej roli samurajów. Za sprawą Romana Polańskiego, w 1971 roku poznaliśmy także polskie spojrzenie na historię o władcy. Obraz był pierwszym, który polski reżyser nakręcił po wydarzeniach, które rozegrały się w sierpniu 1969 roku przy Cielo Drive, kiedy życie straciła między innymi Sharon Tate, ówczesna żona Polańskiego.

Ostatnią większą ekranizacją Makbeta jest film w reżyserii Justina Kurzela, który na ekrany trafił w 2015 roku. Główne role zagrali w nim Michael Fassbender i Marion Cotillard. Teraz za tragedię Shakespeare’a zabrał się Joel Coen. Będzie to pierwszy film, który nakręcił bez swojego brata, Ethana.

Denzel Washington jako Makbet w pierwszym zwiastunie filmu Joela Coena
The Tragedy of Macbeth / New York Film Festival

Makbet po raz kolejny

Makbet, szkocki lord i dowódca wojsk króla Dunkana, spotyka trzy wiedźmy, które przepowiadają mu królewską przyszłość. Zaślepiony żądzą władzy Makbet za wszelką cenę pragnie zdobyć tron.

W filmie Joela Coena, który powstał dla A24, tytułową rolę zagra Denzel Washington. W rolę Lady Makbet wcieli się Frances McDormand. Króla Dunkana zagra Brendan Gleeson, zaś swoje spojrzenie na Malkolma przedstawi Harry Melling. Film trafi do kin 25 grudnia, a już 14 stycznia pojawi się na Apple TV+. Sprawdźcie zwiastun!

The Tragedy of Macbeth, zobacz zwiastun

W Internecie ukazał się pierwszy zwiastun nowej ekranizacji Makbeta. Tym razem w roli głównej zobaczymy Denzela Washingtona. Makbet – akt I Z tragedią autorstwa Williama Shakespeare’a mierzyli się już jedni z najpopularniejszych reżyserów w historii kina – w 1948 roku zrobił to Orson Welles, który także zagrał rolę Makbeta. Swoją wizję przedstawiał także Akira Kurosawa, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →