Dawid Podsiadło o zmianach klimatycznych: „Nie ignorujcie tego tematu, szukajcie informacji”


30 września 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Historyczny koncert Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya na Stadionie Narodowym za nami. Dawid podczas swojego występu postanowił poruszyć problem zmian klimatycznych.

Dawid Podsiadło wielokrotnie wykorzystywał swoją ogromną popularność do poruszania ważnych tematów. Zachęcał między innymi do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu czy wspierał strajk nauczycieli. W sobotę, podczas koncertu na Stadionie Narodowym wykorzystał obecność 60 tysięcy osób do wygłoszenia apelu na temat postępujących zmian klimatycznych.

Dawid Podsiadło z ekologicznym apelem podczas koncertu na Stadionie Narodowym

Dawid chcąc, aby jego głos wybrzmiał jak najbardziej poważnie, swoje stanowisko zaprezentował w formie nagranego wcześniej filmiku. Jeżeli nie mogliście usłyszeć tego na żywo, oto treść jego wypowiedzi:

Wiem, że przez to, co robię mam dostęp do wielu waszych przemyśleń i chciałbym, żebyśmy razem teraz pomyśleli na temat tego, w jakim miejscu jest nasza planeta. Wiem, że wiecie, że to jest trzecia planeta od Słońca. I wiem też, że wielu z was słyszało o tym, że robi się tutaj odrobinę zbyt ciepło, zmiany klimatyczne, bardzo niebezpieczne, które są wynikiem bezpośrednim naszych działań, naszego przemysłu, nadprodukcji i tak naprawdę jest to ostatni moment, żeby jakoś to spowolnić i być może jeszcze zatrzymać, chociaż niektórych zmian nie cofniemy i nie przywrócimy do życia niektórych gatunków zwierząt, ale moja jedna prośba do was to, żebyście po prostu byli świadomi tego, co się dzieje: nie ignorujcie tego tematu, szukajcie informacji – mamy teraz bardzo łatwy dostęp do wielu artykułów, do prac naukowych od ludzi, którzy się tym zajmują przez całe życie na co dzień i mogą bardzo precyzyjnie powiedzieć o tym, jakie zmiany są, jakie są ich konsekwencje i skorzystajmy z tego. Oglądanie kotków jest mega słodkie i to jest super, ale warto też skorzystać z Internetu, żeby się czegoś dowiedzieć, wykorzystać tę wiedzę, zaangażować się w jakieś działania, zebrać się w grupę, ponieważ, o ile łatwo ignorować jest jednego człowieka, to trudniej ignorować jest masę. A ludzi jest bardzo dużo i możemy zrobić bardzo wiele. Nasza aktywność teraz może mieć ogromne przełożenie na to, co się wydarzy w przyszłości. To może „być albo nie być” naszych wnuków, prawnuków. Żeby też doczekali i mieli tak spokojne i ładne życie, jak wielu z nas dzisiaj tutaj. Niech idą na koncert artystów, których lubią. A jak nie będzie planety, to znaczy ludzi, to nie będzie koncertów.

Mamy nadzieję, że więcej artystów zacznie wykorzystywać swoją popularność do uświadamiania ludzi w ważnych sprawach, gdyż mają oni ogromny wpływ, zwłaszcza na młodych odbiorców. Brawo Dawid!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: