fot. materiały promocyjne

Twórca „Rodziny Soprano” pracuje nad nowym serialem kryminalnym


10 marca 2023

Podziel się newsem:

David Chase po latach od premiery kultowego serialu Rodzina Soprano powraca do telewizji. Dla stacji FX stworzy serial kryminalny wspólnie z reżyserką Nauczycielki.

Serial kryminalny Davida Chase’a

David Chase, twórca serialu Rodzina Soprano oraz Hannah Fidell (Nauczycielka) realizują dramat kryminalny dla stacji FX. Nieznane są jak na razie szczegóły dotyczące produkcji. Oficjalne źródła podają, że nadchodzący dramat Davida Chase’a i Hannah Fiddell FX dotyczy „programu ochrony świadków”.

Według FX serial bez tytułu oparty jest na jednym z wcześniej niewyprodukowanych scenariuszy Chase’a, do którego Fidell napisał nową wersję. Dalsze szczegóły fabuły są trzymane w tajemnicy

– pisze „Variety”.

Media zagraniczne spekulowały wcześniej, że może to być nieprodukowany dotychczas serial historyczny autora A Ribbon Of Dreams. Ma opowiadać o dwóch mężczyznach – kowboju z brutalną przeszłością i wykształconym inżynierze – którzy współtworzyli branżę rozrywkową w 1913 roku jako filmowi pionierzy. Czy będzie to serial o początkach Hollywood, tworzeniu legendy amerykańskiego filmu, kunsztu aktorskiego i pierwszych krokach telewizji? Na razie się na to nie zapowiada.

Legendarna Rodzina Soprano

Gangsterski serial Rodzina Soprano był emitowany dla HBO od 1999 do 2007 roku. Opowiada o głowie rodziny, Tonym Soprano, członku mafii z New Jersey, który zmaga się z problemami psychicznymi. Fabuła serialu toczy się wokół problemów rodzinnych Soprano oraz przestępczego życia, pełnego niebezpieczeństw oraz intryg, w które wplątani są mafiozi i ich otoczenie.

Serial, którego twórcą i showrunnerem jest David Chase, został obsypany wieloma nagrodami Emmy oraz Złotymi Globami. W czasie emisji bił rekordy popularności i do dzisiaj pozostaje jednym z najlepiej ocenianych seriali telewizyjnych, które kiedykolwiek powstały.

Chase od czasu zakończenia dramatu nie zajmował się żadnym serialem. Wyprodukował dwa filmy – Nie blednie ot tak oraz Wszyscy święci New Jersey, czyli prequel Rodziny Soprano. W międzyczasie cierpiał z powodu problemów zdrowotnych wywołanych atakiem serca.

David Chase po latach od premiery kultowego serialu Rodzina Soprano powraca do telewizji. Dla stacji FX stworzy serial kryminalny wspólnie z reżyserką Nauczycielki. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →