fot. Sylwia Makris - Fine Art Photography

Czesław Mozil o szczegółach nowego albumu – „#IDEOLOGIAMOZILA


13 października 2021

Podziel się newsem:

Czesław Mozil już wkrótce wyda swój kolejny album – pierwszy od trzech lat po świątecznej płycie Kiedyś to były Święta. Czego możemy spodziewać się po krzyczącej dużymi literami #IDEOLOGIIMOZILA?

Czesław Mozil wraca z nową płytą

Moja relacja z Czesławem Mozilem nie jest idealna. Z jego dyskografii bliska mi w pewien sposób będzie jedynie płyta z 2014 roku, czyli Księga Emigrantów. Tom I. Od czasu do czasu sobie do niej wracam, jednakże nie łudzę się, że narracja artysty będzie towarzyszyć mi częściej niż tylko okolicznościowo.

Nie wpływa to jednak na moje zainteresowanie jego ruchami, bo nie ukrywam, że wieść o kolejnym albumie przyjęłam z faktycznym zainteresowaniem. Szczególnie, że o #IDEOLOGIIAMOZILA mówi się dużo. Szeroko wypowiedział się również sam jej autor; fani mogą szykować się na naprawdę mocny materiał – po prostu w stylu Czesława Mozila.

Płyta ukaże się 26 listopada nakładem Mystic Production, a krążek w przedsprzedaży można już teraz zamawiać na stronie mystic.pl. Wszystkie wydania zakupione w preorderze zostaną podpisane przez artystę, a ponadto, pierwsi preorderowicze mogą spodziewać się dodatkowych niespodzianek.

czesław mozil premiera #IDEOLOGIAMOZILA"
fot. Sylwia Makris, grafika: Marcin Szmidt 

Garść szczegółów i goście, których się nie spodziewaliście

Na #IDEOLOGIIMOZILA znajdzie się jedenaście utworów, a do niektórych z nich dograli się również inni artyści. Na featach. z Czesławem usłyszycie m.in Hanię Rani, Stanisława Soykę, a także… Czadomana.

„#IDEOLOGIAMOZILA” to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka „Z miłości” opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. „To nasze coś” to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a „Dzień, w którym uśmiech znikł” to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w „Pan tu nie stał” zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w „Autorytecie” pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich „nieomylnych” krytykach muzycznych  

– czytamy w informacji prasowej

#IDEOLOGIAMOZILA” to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie

– powiedział Czesław Mozil

Jedną z ostatnich ciekawszych kolaboracji artysty był udział w utworze Passe z nadchodzącej płyty Adiego NowakaOgnisko niedomowe. Tymczasem przypominamy – album Czesława Mozila ukaże się już 26 listopada. Produkcją materiału zajął się Matheo, a wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors. Poniżej prezentujemy tracklistę krążka.

Adi Nowak ft. Czesław Śpiewa – Passe

Czesław Mozil – tracklista albumu #IDEOLOGIAMOZILA

1. Dzień w którym uśmiech znikł ( feat. Michał Sławecki) 
2. To nasz coś   
3. Ziemia obiecana   
4. Z miłości ( feat. Hania Rani )   
5. Pan tu nie stał ( feat. Stanisław Soyka & BUMBUM ORKeSTAR )   
6. Mama zawsze mówiła   
7. 6/13   
8. Korsaka   
9. Autorytet ( feat. Czadoman )   
10. Młynarzu miel   
11. Głód   

Czesław Mozil już wkrótce wyda swój kolejny album – pierwszy od trzech lat po świątecznej płycie Kiedyś to były Święta. Czego możemy spodziewać się po krzyczącej dużymi literami #IDEOLOGIIMOZILA? Czesław Mozil wraca z nową płytą Moja relacja z Czesławem Mozilem nie jest idealna. Z jego dyskografii bliska mi w pewien sposób będzie jedynie płyta z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →