fot. materiały promocyjne

Znamy pełen line-up Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw!

Obserwuj nas na instagramie:

Skład tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival zamykamy mocnym kobiecym akcentem w wykonaniu Women’s Voices Kolektywu. Na scenie zobaczymy także m.in. Mroza, Tymka, Sokoła feat. Pono, Baranowskiego czy Bedoesa 2115. To wszystko już 16 i 17 czerwca 2023 r. w Warszawie.

Co jest Grane Festival w połowie czerwca

Tegoroczny Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw zbliża się wielkimi krokami, a my znamy już pełen line-up festiwalu. W unikalnym projekcie Women’s Voices Kolektyw usłyszymy aż 9 wspaniałych artystek, które pod dyrekcją Pauliny Przybysz przygotowały niepowtarzalne koncerty. W imię wolności kobiet do bycia sobą zaśpiewają: Nosowska, Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel. Na scenie wystąpi też zapowiedziany wcześniej Mrozu – szaman sceny, który rozbił bank tegorocznych Fryderyków, czy świętujący 15-lecie działalności artystycznej Sokół feat. Pono. relaks na trawie zapewnią także mistrz wpadających w ucho przebojów Baranovski, debiutujący od niedawna w roli wokalisty Rubens, platynowy Tymek oraz uwielbiany przez młodzież raper Bedoes 2115. Do line-upu dołączył też duet Matylda/Łukasiewicz oraz najbardziej tajemniczy polski zespół, czyli BOKKA

Women’s Voices Kolektyw, czyli o wolność kobiet do bycia sobą!

W tegorocznym składzie Women’s Voices Kolektyw znalazły się zarówno artystki związane z festiwalem od lat, jak i debiutantki, które choć niedawno rozpoczęły swoja muzyczną karierę, mogą pochwalić się tysiącami fanów i fanek. Każda z nich reprezentuje inny styl muzyczny, niesie inny kolor energii swoim głosem i przekazuje swoje widzenie i czucie świata. Czasem bardzo wprost, czasem pod tajemniczą poetycką warstwą, którą słuchacze i słuchaczki odkrywają intelektem i emocjami. Łączy ich to, że nie boją się śpiewać tego, co myślą. Jako Women’s Voices Kolektyw mówią a właściwie śpiewają o ważnych sprawach dotyczących kobiecości.

Śpiewanie to zawsze akt odwagi, dlatego piosenki mają większą moc niż wypowiedziane słowa, zostają w nas na dłużej służąc przez stulecia. Zapraszamy na niezwykłe koncerty, w których polska kobieca scena muzyczna jednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą – komentuje Paulina Przybysz, dyrektorka artystyczna Women’s Voices Kolektyw. Wokalistka zapowiada, że członkinie zespołu sięgną po klasyki, ale też zaprezentują hity ostatniego sezonu, które niosą esencję nowej, odważnej, niezawstydzonej kobiecości. Co Jest Grane Festival to ponadto jak zawsze strefa spotkań z artystkami, które pod hasłem „Be Shero” porozmawiają m.in. o siostrzeństwie, odwadze bycia sobą i odwadze mówienia prawdy, naturze kobiety, która jest pięknem, a nie tematem tabu, problemie molestowania kobiet w miejscach publicznych oraz konieczności przerwania milczenia na temat wstydu i doznawanych przez kobiety upokorzeń. 

fot. materiały promocyjne

Wyjątkowe artystki na obu dniach festiwalu

W piątek 16 czerwca, czyli pierwszego dnia festiwalu jako kolektyw wystąpią: Margaret, Monika Borzym, Julia Wieniawa, Zalia i Paulina Przybysz w podwójnej roli — wokalistki oraz dyrektorki artystycznej.  Margaret 10 lat temu zaczynała od popowych piosenek w sam raz do tańca, dziś odważnie rapuje o kobiecej sile, depresji i trudnych momentach w życiu. Monika Borzym koncertując na całym świecie, udowadnia, że kobiety potrafią śpiewać jazz i mają soulowe dusze. Gra z najlepszymi jazzmanami i jazzmankami z prostego powodu – w muzyce nie ma sobie równych. Muzyczna przygoda Julii Wieniawy zaczęła się niespełna rok temu, kiedy wydała debiutancki album Omamy. Młoda artystka udowadnia na koncertach, że kiedy ma się talent, wszystko jest możliwe. Najmłodszą członkinią Women’s Voices Kolektywu jest Zalia. Mimo młodego wieku, artystka ma już na koncie okrzykniętą znakomitym debiutem płytę kocham i tęsknię, za którą była nominowana do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku”.

Zalia / fot. materiały promocyjne Agora Music

Drugiego dnia na Co Jest Grane Festivalu razem z Pauliną Przybysz Women’s Voices Kolektyw stworzą: Nosowska, Ofelia, Marika i Natalia Nykiel. 19 maja Katarzyna Nosowska wydała nowy album Degrengolada, na którym opowiada o końcach świata, żegna się z młodością i ze złudzeniami. O tym, jak bardzo pasuje do festiwalowego hasła „Wolność kobiet do bycia sobą” nie trzeba nikogo przekonywać. Nazwisko Nosowskiej pojawia się też przy okazji debiutanckiego albumu drugiej członkini Women’s Voices Kolektywu, Natalii Nykiel. Nieliczni pamiętają, że wybitna artystka pomagała młodszej koleżance w pracy nad pierwszą płytą Lupus Electro. Dziś Natalia Nykiel może pochwalić się już trzema albumami, licznym gronem fanów i widowiskowymi koncertami. Rówieśniczką Natalii Nykiel jest Ofelia, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i aktorka. Artystka wydała dwie płyty, na których m.in. zachęca do nauki samoakceptacji, zwraca uwagę na obecną w kraju nietolerancję inności i wykorzystuje słynny symbol ośmiu gwiazdek, by powiedzieć, że ma negatywny stosunek do obecnej władzy. Członkinią Women’s Voices Kolektywu będzie też Marika, która po kilku latach urlopu macierzyńskiego zaprezentowała nowy album poruszający kwestie macierzyństwa, dojrzałej kobiecości, mocy kobiecej natury. 

Marika prezentuje fizyczny preorder zawierający żywy organizm
Marika / fot. materiały promocyjne

W obu składach kolektywu Women’s Voices jest oczywiście dyrektorka artystyczna projektu, Paulina Przybysz, która regularnie zachwyca publiczność autorskim materiałem oraz nowymi pomysłami na muzykę sprzed lat. W kwietniu ukazał się jej trzeci solowy album zatytułowany Wracając, zatem festiwalowa publiczność będzie jedną z pierwszych, która posłucha nowego materiału na żywo.  

Pełen program koncertów z podziałem na dni

Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw odbędzie się 16 i 17 czerwca w nowej lokalizacji, w parku na terenie Ośrodka Wawelska 5, czyli dawnej Skrze. Bilety na wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Piątek, 16 czerwca

16.30 – RUBENS

17.45 – BARANOVSKI

19.00 – MROZU

20.30 – WOMEN’S VOICES KOLEKTYW W SKŁADZIE: PAULINA PRZYBYSZ, JULIA WIENIAWA, MARGARET, ZALIA, MONIKA BORZYM;

22.00 – MARGARET

23.30 – BEDOES 2115

Sobota, 17 czerwca

16.30 – MATYLDA/ŁUKASIEWICZ

17.45 – TYMEK

19.10 – BOKKA

20.30 – WOMEN’S VOICES KOLEKTYW W SKŁADZIE: PAULINA PRZYBYSZ, NOSOWSKA, NATALIA NYKIEL, OFELIA, MARIKA

22.00 – NOSOWSKA

23.30 – SOKÓŁ FEAT. PONO

Skład tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival zamykamy mocnym kobiecym akcentem w wykonaniu Women’s Voices Kolektywu. Na scenie zobaczymy także m.in. Mroza, Tymka, Sokoła feat. Pono, Baranowskiego czy Bedoesa 2115. To wszystko już 16 i 17 czerwca 2023 r. w Warszawie. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →