fot. Nick Fancher

Bunt, obalanie rządów i gitary, czyli Muse w pigułce. Jest nowy singiel


01 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Muse podzielił się trzecim singlem z nadchodzącej płyty Will Of The People. Utwór utrzymany jest w nieco innej stylistyce od poprzednich zajawek.

Buntownicze Muse (czyli wszystko w normie)

Will Of The People to trzeci po Won’t Stand Down i Compliance singiel pochodzący z dziewiątej płyty Muse Will Of The People. Utwór nieco odbiega od tego, co do tej pory mogliśmy usłyszeć, jeśli chodzi o zajawki nowego wydawnictwa Brytyjczyków. A o czym jest Will Of The People?

Will Of The People jest fikcyjną historią osadzoną w fikcyjnym metawersum na fikcyjnej planecie rządzonej przez fikcyjne, autorytarne władze dowodzone przez fikcyjny algorytm reprezentowany przez fikcyjne centrum danych obsługujące fikcyjny bank drukujący fikcyjną walutę kontrolującą fikcyjną populację zamieszkującą fikcyjne miasto, gdzie znajduje się fikcyjne mieszkanie, gdzie fikcyjny człowiek pewnego dnia się obudził i uznał: jebać to.

– czytamy w zagmatwanym opisie

Muse – Will Of The People, posłuchaj utworu

Trio z Teignmouth po raz dziewiąty

Nadchodzące wydawnictwo będzie dziewiątym studyjnym krążkiem Muse. Ostatni z nich, czyli Simulation Theory, ukazał się pod koniec 2018 roku. A o czym jest nowa płyta?

Will Of The People powstało w Los Angeles i Londynie pod wpływem rosnącej niepewności i niestabilności na całym świecie. Pandemia, nowe wojny w Europie, masowe protesty i zamieszki, próby insurekcji, zachwianie się zachodniej demokracji, wzrost autorytaryzmu, pożary, katastrofy naturalne i destabilizacja światowego porządku – wszystko to stworzyło Will Of The People. Był to dla nas wszystkich czas pełen niepokoju i zmartwień. Zachodnie imperium i świat naturalny, które przez długi czas nas otulały, są naprawdę zagrożone. Ten album jest osobistym przewodnikiem przez te lęki i przygotowaniem na to, co nastanie po nich.

Na albumie znalazło się dziesięć utworów.

  1. Will Of The People
  2. Compliance
  3. Liberation
  4. Won’t Stand Down
  5. Ghosts (How Can I Move On)
  6. You Make Me Feel Like It’s Halloween
  7. Kill Or Be Killed
  8. Verona
  9. Euphoria
  10. We Are Fucking Fucked
muse will of the people
okładka płyty Muse – Will Of The People

Płyta ujrzy światło dzienne 26 sierpnia.

Zespół Muse podzielił się trzecim singlem z nadchodzącej płyty Will Of The People. Utwór utrzymany jest w nieco innej stylistyce od poprzednich zajawek. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Buntownicze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →