kadr z klipu do utworu „Trap House"

Więzienie za okładkę płyty. Bugzie The Don skazany na 5 miesięcy


22 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Czy to jeden z najdziwniejszych powodów, by trafić do więzienia? Raper Bugzie The Don został skazany na 5 miesięcy za… okładkę płyty.

Więzienie za okładkę

Czy istnieje dziwniejszy powód, by trafić do więzienia? Nie mamy pewności, ale z pewnością Bugzie The Don plasuje się gdzieś w okolicach szczytu tej listy. Raper wpadł bowiem na genialny pomysł podczas promocji swojej nadchodzącej płyty. 6 stycznia podczas zamieszek usiadł do sesji zdjęciowej na Kapitolu, a następnie użył zdjęcia z tej sesji jako okładki swojego albumu The Capital. Jak donosi stacja telewizyjna WUSA9, Bugzie The Don został skazany w związku z tamtymi wydarzeniami na pięć miesięcy więzienia po przyznaniu się do winy w związku z czterema wykroczeniami. Prokuratorzy domagali się 21-miesięcznego wyroku w świetle jego wcześniejszych spraw dotyczących narkotyków i broni. Departament Sprawiedliwości wzywał również do zwiększenia wyroku, ponieważ raper usunął zdjęcia i filmy ze swojego telefonu zaraz po tym, jak zgodził się przekazać je FBI.

Okładka płyty Bugzie The Dona – The Capital

Więzienie za okładkę płyty. Bugzie The Don skazany na 5 miesięcy

Przeciwko wykorzystaniu tekstów przez prokuraturę

Pomimo absurdalności sprawy Bugziego The Dona nie można zapominać, że w ciągu ostatnich miesięcy jesteśmy świadkami wręcz rewolucyjnych wydarzeń pod kątem powiązań rapu ze światem przestępczym. Sprawa Young Thuga i 27 członków jego ekipy wstrząsnęła sceną. Zostali oni oskarżeni w 56-punktowym akcie, w którym znalazły się między innymi takie przestępstwa, jak morderstwa i ich usiłowania, nielegalne posiadanie broni czy handel narkotykami. Rozprawa, podczas której wyjaśni się los Young Thuga i YSL, odbędzie się w styczniu. Wyjątkowe znaczenie tej sprawie nadaje fakt wykorzystania przez prokuraturę tekstów Thuga jako materiału dowodowego. Ruszyły rozmaite petycje przeciwko tej praktyce, m.in. Protect Black Art, do której podpisania zachęcał Young Thug w wideo nagranym w celi.

Czytaj też: To może być zwrot w historii gangsterskich powiązań z rapem w USA

Czy to jeden z najdziwniejszych powodów, by trafić do więzienia? Raper Bugzie The Don został skazany na 5 miesięcy za… okładkę płyty. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →