Nazywają je islandzkimi CocoRosie. Pascal Pinon w Poznaniu!


04 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Dwie siostry Ásthildur i Jófríður Ákadóttir podczas koncertów przenoszą słuchaczy w świat onirycznych dźwięków. W Poznaniu 10 listopada usłyszeć będzie można jeszcze jednego gościa z Islandii…

Na określenie “islandzkie CocoRosie” grupa z Reykjaviku zapracowała sobie nie tylko przez rodzinne więzi, które łączą tworzące ją siostry. Z amerykańskimi odpowiednikami dzielą także podobną artystyczną wrażliwość, ekspresję i magiczną wyobraźnię, urzekającą ich fanów. Zalicza się do nich nawet sławny nowojorski kompozytor i aranżer Nico Muhly.

Pascal Pinon swój pierwszy krążek nagrały, wyprodukowały i samodzielnie wydały jako czternastolatki. Od lat związane są ze znakomitą oficyną Morr Music (m.in. Múm, Sóley). Uznanie zdobyły za sprawą albumu Twosomeness, w którego nagrywaniu pomagał Alex Somers, artystyczny (w duecie Jonsi & Alex) i życiowy partner wokalisty Sigur Rós – Jónsiego i twórca okładek sławnej grupy.

W tym roku ukazał się czwarty krążek duetu z Reykjaviku zatytułowany Sundur. W jego nagrywaniu pomagał dziewczynom ich ojciec – uznany kompozytor Áki Ásgeirsson. Siostry Ákadóttir o swojej muzyce mówią: “jest po prostu uczciwa, przepełniona melancholią, ale i optymizmem. Mamy nadzieje, że przynosi nieco ukojenia, otuchy i wewnętrznego ciepła”.

Gościem specjalny koncertu będzie Indridi, również niezwykle interesująca postać na islandzkiej scenie. Jest absolwentem Icelandic Arts Academy, znany jest też jako gitarzysta doskonałej hardcore’owej formacji Muck, zaś w solowej twórczości daje wyraz fascynacji szeroko rozumianą muzyką folk – od mrocznej amerykańskiej ballady, po brzmienia pokrewne múm i Asgeira czy nawet liryzm spod znaku Kinga Krule / Zoo Kid.

Islandzcy artyści wystąpią na koncercie w poznańskim Spocie w czwartek 10 listopada. Bilety dostępne są za pośrednictwem Biletomat.pl.

KONKURS

Mamy dla Was dwa pojedyncze bilety na koncert Pascal Pinon w Poznaniu. Aby je zdobyć, należy udzielić poprawnej odpowiedzi na pytania “Od czego wziął swoją nazwę zespół Pascal Pinon?”. Odpowiedzi prosimy wysyłać mailem na adres redakcja@rytmy.pl, w temacie wpisując “KONKURS – Pascal Pinon”. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska. Konkurs trwa do niedzieli (6 listopada 2016), do godziny 23:59. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailowo.

Sprawdź także:
Muzyczna Islandia w pigułce. Najciekawsi artyści z wyspy muzyki

Dwie siostry Ásthildur i Jófríður Ákadóttir podczas koncertów przenoszą słuchaczy w świat onirycznych dźwięków. W Poznaniu 10 listopada usłyszeć będzie można jeszcze jednego gościa z Islandii… Na określenie “islandzkie CocoRosie” grupa z Reykjaviku zapracowała sobie nie tylko przez rodzinne więzi, które łączą tworzące ją siostry. Z amerykańskimi odpowiednikami dzielą także podobną artystyczną wrażliwość, ekspresję i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →