Jónsi założył nowy zespół. Posłuchaj jak brzmi Dark Morph


02 maja 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Lider Sigur Rós, który z powodzeniem radził sobie także solowo, zaprezentował nowy, mroczny projekt.

Dark Morph, bo tak brzmi nazwa formacji, tworzą Islandczyk Jón Þór “Jónsi” BirgissonCarl Michael von Hausswolff, szwedzki kompozytor i artysta zamujący się sztukami wizualnymi. Panowie rozpoczęli współpracę przy okazji udziału w programie stypendialnym w TBA21-Academy, organizacji zajmującej się “pogłębianiem wiedzy o oceanie przez pryzmat sztuki i opracowywaniem kreatywnych rozwiązań najbardziej palących problemów”. Efektem spotkania obu twórców było powstanie albumu, którego premierę zaplanowano na 10 maja.

Krążek zawiera nagrania terenowe takich stworzeń jak humbaki, nietoperze, czaple ciemnej morphy i innych zwierząt żyjących na Vanua Vatu na Fidżi. Następnie materiał został zmiksowany w Gee Jam Studios na Jamajce. Możemy spodziewać się zatem nieoczywistego brzmienia, trudnego do sklasyfikowania w znanych powszechnie kategoriach. Najlepszym tego przykładem jest zapowiadający album utwór zatytułowany Beka Yalo.

Lider Sigur Rós, który z powodzeniem radził sobie także solowo, zaprezentował nowy, mroczny projekt. Dark Morph, bo tak brzmi nazwa formacji, tworzą Islandczyk Jón Þór “Jónsi” Birgisson i Carl Michael von Hausswolff, szwedzki kompozytor i artysta zamujący się sztukami wizualnymi. Panowie rozpoczęli współpracę przy okazji udziału w programie stypendialnym w TBA21-Academy, organizacji zajmującej się “pogłębianiem wiedzy o oceanie przez […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →