Big Boi & Sleepy Brown nareszcie podali datę premiery albumu “The Big Sleepover”


24 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Kolejnej płyty OutKast, czyli jednego z najważniejszych rapowych duetów w historii muzyki, możemy się już nie doczekać. Big Boi, który ten fenomenalny projekt stworzył do spółki z André 3000, zamiłowania do tworzenia w takiej formule jednak nie porzucił. Raper z Atlanty stworzył coś nowego. A partneruje mu w tym inny członek Dungeon Family, nikt inny, jak Sleepy Brown.

The Big Sleepover, czyli projekt prawie przespany

Big Boi & Sleepy Brown pierwsze konkretne zapowiedzi wspólnego albumu poczynili już przed trzema laty. Otrzymaliśmy wówczas bardzo udany singiel Intentions, w którym gościnnie pojawił się również jeszcze jeden reprezentant rapowej familii z Atlanty, sympatyczny CeeLo Green. Za produkcję tego numeru, jak i tych mających wkrótce powstać, odpowiadają z kolei Mr. Brown, Rico Wade i Ray Murray, czyli trio Organized Noize. Wszystko zatem pozostaje w rodzinie! I w tym miejscu zdobyć można się na odważne stwierdzenie, że od 2019 roku Big Boi & Sleepy Brown przy pracy nad wspólną płytą troszkę przysnęli. Samo The Big Sleepover jawić zaczęło się natomiast jedynie jako senne marzenie wielu fanów południowego rapu.

Big Boi & Sleepy Brown feat. CeeLo Green – Intentions

Twórcy The Big Sleepover jednak spać nie mogą

Nic bardziej mylnego! Big Boi & Sleepy Brown wspólnej pracy nie zaprzestali! Zwyczajnie się z nią nie śpieszyli! Może jedynie trochę zaspali z publikacją następnego singla. Ten bowiem, zatytułowany przewrotnie Can’t Sleep otrzymaliśmy po ponad roku! Podobnie, jak w przypadku singla inaugurującego projekt The Big Sleepover, towarzyszy mu również teledysk. A ten zrealizowany został w legendarnej miejscówce w Little Five Points w Atlancie, stanowiącej obecnie najmodniejszą dzielnicę tego miasta.

Big Boi & Sleepy Brown – Can’t Sleep

Duet Big Boi & Sleepy Brown kończy drzemać

Całkowite rozbudzenie nastąpiło jednak dopiero w poprzednim miesiącu. Na początku lipca Big Boi & Sleepy Brown uraczyli nas trzecim singlem zapowiadającym wspólnie nagrywany materiał. Tym razem zaprezentowano zobrazowany animowanym klipem numer lowercase (no cap). W tym kawałku gościnnie pojawia się Killer Mike. Informacja, że współtwórca Run The Jewels także wywodzi się z uzdolnionej Dungeon Family, jest tu raczej zbędna. Nadmienialiśmy już wszakże, że akurat ten projekt to sprawa całkowicie rodzinna.

Big Boi & Sleepy Brown feat. Killer Mike – lowercase (no cap)

Po tegorocznej pobudce twórcy The Big Sleepover okazali się być mocno aktywni. I tak, po niecałym miesiącu, Big Boi & Sleepy Brown zaprezentowali jeszcze jeden singiel. Tym razem, pod mówiącym wiele tytule The Big Sleep is Over. Od tego momentu słuchacze już wiedzieli, że nastał koniec przysypiania i należy być w gotowości. I mieli rację!

Big Boi & Sleepy Brown – The Big Sleep is Over

Chwilę po publikacji ostatniego singla Big Boi & Sleepy Brown ujawnili datę premiery tego, tak bardzo wyczekiwanego albumu! I na szczęście nie będziemy musieli do dnia wypuszczenia płyty zapadać w sen zimowy. The Big Sleepover usłyszymy bowiem już za niewiele ponad tydzień. Konkretnie natomiast, album duetu Big Boi & Sleepy Brown do słuchaczy trafi 3 września, czyli w następny piątek. Mając takie pozytywne informacje, możemy już spać spokojnie!

Big Boi & Sleepy Brown - The Big Sleepover

“The Big Sleepover” okazuje się nie być sennym marzeniem. Big Boi & Sleepy Brown wraz z kolejnym singlem ujawnili dzień wydania albumu.

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →