fot. HBO Max

Biały Lotos” wróci z 3. sezonem. Będzie nowy kurort i kolejni bohaterowie


21 listopada 2022

Podziel się newsem:

Zanim jeszcze na HBO Max ukazał się czwarty z siedmiu planowanych odcinków 2. sezonu Białego Lotosu, pojawiła się ważna dla fanów informacja.

Hawaje, Włochy, a potem?

Serial Mike’a White’a to prawdziwy fenomen. Pierwszy sezon Białego Lotosu, który zaliczyć można do najbardziej udanych produkcji ostatnich lat, pojawił się w lipcu 2021 roku. Odcinkowy komediodramat kusił specyficzną konwencją na styku kryminału i satyry, obsadą, a także świetnie napisanym scenariuszem. Pierwszy sezon rozgrywał się w kurorcie na Hawajach, drugi, który wystartował pod koniec października tego roku, przeniósł nas do Włoch, a konkretnie na Sycylię. Jeszcze nie wiadomo, jak on się zakończy, jakie konflikty nastąpią i kto zabije kogo – dopiero skończyliśmy poznawać głównych bohaterów, a intrygi właśnie się rozkręcają.

Tak pisaliśmy przy okazji premiery 2. sezonu Białego Lotosu:

Biały Lotos wbija kij w mrowisko przy każdej możliwej okazji. Dostaje się absolutnie wszystkim. Szczególnie tym, którzy są często oszczędzani pod pozorem „nieszkodzenia sprawie”, a więc zaangażowanym, liberalnym, wykształconym i pozornie nierobiącym nic złego. Biały, uprzywilejowany i bogaty człowiek to główny cel Mike’a White’a, a tacy właśnie są typowymi bywalcami luksusowych wakacyjnych resortów. Na tapecie są pozorowana tolerancja, intelektualizm pod publiczkę, niewrażliwość na biedę, kapitalistyczne przekonania, kolonialne zapędy, uzależnienia, zakłamanie i wszelkiej maści negatywne -izmy, które puszcza się mimo uszu – ale tylko wtedy, kiedy ma się pozycję i gruby portfel. W Białym Lotosie można się przeglądać i zdecydowanie warto to robić, aby uświadomić sobie własne przywary. Odcinek serialu to jak godzinna sesja terapeutyczna lub kubeł zimnej wody. Czy naprawdę ludzkość jest taka, jak widzi ją White? Nie, jesteśmy gorsi”.

Czy powróci Tanya?

Dziś na HBO Max wskoczył nowy, czwarty odcinek serialu. Jeszcze przed jego premierą pojawiła się też elektryzująca informacja, że serial powróci na kolejny sezon. W trzeciej odsłonie na pewno spodziewać się można głośnych nazwisk, kolejnej widowiskowej lokalizacji z tytułowej sieci hoteli Biały Lotos i wielopoziomowych intryg. Pozostaje jeszcze ważna sprawa – czy w 3. sezonie znów zostanie obsadzona Jennifer Coolidge jako Tanya? Czy będzie z nią Greg? Czy i tym razem znajdzie się dla nich miejsce, mimo wymiany całej obsady? A może ich wątek urwie się już za kilka odcinków? Na razie te pytania pozostają bez odpowiedzi. Cieszmy się za to ogłoszeniem nowego sezonu – tak właśnie go zapowiedziano:

Biorąc pod uwagę to, że Biały Lotos powstał szybko i był dość skromną, pandemiczną produkcją, trudno nie być pod wrażeniem pracy Mike’a [White’a – przyp. red.]. Stworzył on jedną z najgłośniejszych i najbardziej wychwalanych przez krytyków produkcji. A najlepsze jest to, że w 2. sezonie sięga po jeszcze więcej, co jest ostatecznym świadectwem jego surowej, niezrównanej wizji. Jego odwaga do odkrywania niezbadanych wód ludzkiej psychiki, w połączeniu z jego charakterystycznym, lekceważącym humorem i radosnym stylem reżyserskim, sprawiają, że wszyscy marzymy o kolejnych wakacyjnych dniach w kurorcie, który uwielbiamy. Nie moglibyśmy więc być bardziej podekscytowani możliwością współpracy w trzecim sezonie

– napisała Francesca Orsi, wicedyrektor programowa dywizji filmowo-serialowej w HBO.

Oto zwiastun 2. sezonu Białego Lotosu:

Zanim jeszcze na HBO Max ukazał się czwarty z siedmiu planowanych odcinków 2. sezonu Białego Lotosu, pojawiła się ważna dla fanów informacja. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →